View Single Post
  #17  
Old 12-06-2006, 09:09
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Fegya?
Van olyan hozománya a javaslatodnak ami kompenzálja a többiek aggályait?
Én a magam részéről csak 1-et tudok mondani esetleg azon kivül, hogy változatosabb lenne a játék.

Mindenesetre az aggályok ellen sztem egy -30%-os földleadás viszonylag jó megoldásnak tűnne. A kérdés továbbra is csak az, hogy mit nyernénk vele?
(a felütöm magam és ott elfre váltok stratégia sztem a játék szempontjából nem tekinthető nyereségnek semmiképpen)
Monro, amikor ezt a javaslatot tettem, akkor még úgy nézett ki, hogy nem nagyon fognak megváltozni a bevezetett fordulási követelmények. Ha az A-t nem lehet kihagyni és a B-s ország fordulásához az A-s országnak is magas követelményt kell teljesítenie, akkor teljesen logikus, hogy szinte senki sem fordulna A-ból kék számért.
Ebből következik, hogy az A-s országok nagyon hosszú ideig maradnak az A-ban.
Ha ez így van, akkor a fő ellenérv, hogy felütöm magam orkkal 10%-ra és ott elfre váltok, nem állja meg a helyét. Jó neki 10%-n esetleg évekig elffel állni? Nem akar továbbmenni? Miért nem?
Az ellenzők egy része megfeledkezik arról, hogy ez a lehetőség mindenki előtt nyitva áll. Ha sokan váltanak orkra, akkor ide-oda fogják ütögetni egymást az orkok és máris nem járnak ölyan jól.

A játék szempontjából az előny a változatosság.
Több előnye van az egyén szempontjából, de ezt nem részletezem.

Most azt gondolom, ha a fordulási feltételek a mostani szigorú feltételekhez lesznek hasonlóak, akkor érdemes ezen az ötleten gondolkodni, ha viszont az A-ban a fordulási feltétel megint 30% lesz, akkor nem.