Thread: Chrome OS
View Single Post
  #7  
Old 05-14-2011, 16:53
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi garantálja, hogy a drága pénzért megvett Windows-odra nem telepszik fel egy vírus csak azért, mert rosszul írta meg egy sokezer alkalmazottú multimilliárdos cég? ?
A frissítések garantálják és az UAC ,de halkan hozzátenném hogy a WIN7 esetében már nem a Windows rendszer az ami miatt az userek megfertötödnek hanem a rosszul megírt és ki nem javított progik mint pl adobe flash player, vagy a Quick Time , de akár a REAL playert is említhetném...
Nem beszélve arról, hoyg ha van egy routered amin JÓL be van állítva a Tüzfal, és emelett használsz egy IS-t akkor csak és kizárólag az useren múlik a fertözés...Egy tanulmány szerint hiába jelez pl a vírusírtó hogy veszélyes oldalra mentél az userek több mint 70% -a azért is odamegy ....

De azért az szerintem az eléggé " fura" hogy lesz egy OP rendszer amit nem lehet külön feltelepíteni hanem csak a KÜLÖN erre optimalizált gépeken elöre telepítve lehet majd csak használni és ha figyelmesen végigolvastad a postomat akkor azt is benn volt, hogy például nem biztos hogy lehet csatlakoztani hozzá külsö vinyót és nem lehet külsö porgikat sem telepíteni az OS -re..Ergo rákényszerítenek arra hogy vegyél többszáz K-ért ÚJ gépet adatait oszd meg velük, még a legbizalmassabakat is..Ez azért szerintem akkor is aggályos..

Azt tudom, hogy ez egy meröben más megközelítése az OS-eknek és mindig van az emberekben az újtól való félelem, de Én nem hiszem hogy ennek kéne a jővőnek lenni hogy Mindenemet rábízzam egy GOOGLE ra...

Mert azért valljuk, be a többi OS nél van választásom, ha nem tetszik a Windows akkor letörlöm a Vinyórol és felrakok Linuxot de ha megveszel egy CHROME os-t futtató gépet akkor kész ennyi bezárult a kör mert vagy használod vagy eldobod, mert arra biza mást nem raksz fel ha mégsem JÖn be a rendszer....Szóval TE Vennél gépet mondjuk 120.000 ezerért Chrome os-el és ha nem tetszik akkor a sarokba rakod és használod mondjuk pórfogónak, mert másra nem jó a fentebb említettek miatt.....

DE jó példa is akad aott az APPLE és a mac-ek ahol ott is elöre van telepítve az OS , de ott van választásod, és nem vagy RÁKÉNYSZERÍTVE arra hogy Tölük függj....

A Google nemes egyszerüséggel hozzá akar láncolni a nethez , de mi van akkor amikor offline vagy mert elment a neted ?? akkor vakaródzól ha mondjuk meg akarsz mutatni egy fényképalbumot az ismeröseidnek ????
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Blacky For This Useful Post: