Thread: Chrome OS
View Single Post
  #4  
Old 05-14-2011, 16:06
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

ÉN arra vagyok kiváncsi hogy egy tök üres szűz vinyóra hogy is kell felrakni ezt az OS-t ????
Mert ha jól tudom az OS alapja a CHROME böngésző nem ????
legalább is ez a kép szerint
http://m.blog.hu/ne/newlinuxer/image...hromiumos1.png

vagy úgy müködik mint a Linux Live CD-k ?????
Egyáltalán mi fogja garantálni azt hogy a GOOGLE szerverei nem mondják fel a szolgálatot azt az összes hóbeleblanc nem száll el a felhőbe örökre..Volt már ilyen a Gmail-el is hogy eltünt egy csomó levél csak úgy a Gmailról....
Mi a helyzet mondjuk a driverekkel ???? De számomra az is kérdés, hogy mi van akkor ha nincs internetkapcsolat offline módban müködik ez az izé egyáltalán ????

Meg mitöl olyan szuper az hogy mondjuk az ÖSSZES FONTOS képem, családi albumom személyes adataimat egy multinacionális oiráscégre bízzam ???
MI vagy KIK garantálják azt hogy adataimat megfelelöen kezelik ?????

Nekem nagyon vegyesek az érzéseim ezzel...

Közben azért találétam némi infót erröl az egészröl de így sem tisztul nagyon a kép

" A Google hivatalosan internetezésre és internetes alkalmazások használatára szánt, könnyűsúlyú rendszerként definiálja. A Linux-alapú operációs rendszer egy olyan minimalizált kernel, amelynek megjelenítése a Chrome webböngészőn alapul, és alapvetőben arra optimalizálták, hogy a felhőben futó, interneten keresztül elérhető alkalmazásokat lehessen minél gyorsabban elérni és kezelni."

" Az előzetesek alapján a Chrome OS-es gépeken nem támogatott a hagyományos háttértárak használata, inkább memóriakártyák vagy SSD alapú megoldások dolgoznak a gépekben - ezzel garantálható például a Google által ígért, pár másodperc alatt lezajló rendszerindítás is. A normál számítógépekből megismert BIOS helyét is egy speciális firmware-szerű megoldás veszi át, amelyből hiányzik a PC-ken és notebookokon jellemző részletes beállítások lehetősége. A Chrome OS tehát teljesen új út lesz, ne számítsunk arra, hogy az újabb Windowsok futtatásához már öreg notebookjainkra telepíthetjük - vagy vásárolunk egy teljesen új gépet Chrome-mal, vagy maradunk a réginél."

Nos ez nagyon nagyon zavarosnak tűnik..Rá lesznek kényszerítve az OS használók arra hogy mindent a Googlera bízzanak...

Last edited by Blacky; 05-14-2011 at 16:13..
Reply With Quote