Thread: Linux
View Single Post
  #25  
Old 02-22-2006, 16:08
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Üzletböl sikerült egy Sulix oprendszerrel telepített gépet haza hozni, és persze engem kértek meg hogy hajintsak rá egy XP-t hogy tudjon az a gyerek játszani, mondtam is h semmi problem egy óra és fent van.
Nahát rutinbol betoltam az XP-t beállítotam hogy arrol bootoljan és semmi elkezd bootolni a gép és semmi, vissza sulixhoz nézzünk bele, igaz előtte háromszor nem volt képes bebootolni az oprendszer, sikerült többször lefagyni bootolás közben
Mondták az okosok h lépjek be Sulixba root jelszóval, mert ugye közben egyszer csak elindult első utam a hód fóruma volt. Az üzletben nem adtak hozzá root jelszót, de persze kitaláltam. Megtaláltam az fdisket meg mindent amit Remedy moderátorunk tanácsolt, semmit nem tudtam velük csinálni, ellenben találtam mnt nevü mappát illetve Gnome grafikus felületet
Ha le akarod gyakni a linuxot, a legegyszerűbb módja, ha beírod a következőt konzolba (garfikus felület alatt terminál ablak, vagy valami ilyesmi lehet a magyarított neve, ha nem találod, ctrl+alt+f1 és ott bejelentkezel), root-ként:
IDE vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=512
SATA vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1 bs=512
Ezután restart és linux iz
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote