Thread: Téli Mecsek 30
View Single Post
  #4  
Old 01-16-2007, 16:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Sziasztok!

Mazsoláztam a képek közül párat, íme. :)

A túrát én elkönyvelem, mint tök jó téli túra, hiába mondogatta Goldy folyamatosan, hogy tavasz van, tavasz van, tavasz van. :D Január az tél, és kész. ;) Sokkal jobban hangzik, hogy téli túra. :))))

Már indulás előtt ki akarták enni a kezemből a reggelimet a helyi blökik, de nem hagytam magam. :) Mindenesetre a békés indulás előtti reggelizgetésből hamar gyors indulás lett, amikor már 4 kutya próbált körbevenni a kajámért... :D

A rajt környékén még elég őszi hangulat volt, később viszont mindenféle virágokkal találkoztunk, amik már javában tavaszi életöket élték (akkor is téli túra volt :P :D). A hóvirág az már ilyenkor teljesen normális, de rengeteg más virág is volt, amiknek nem tudom a nevét. ;) (És az erdő egyes részein teljesen jól meghagyták az újjulatot is. ;))

Ez a rajt környéki szakaszról egy kép: fák, moha, és más semmi. :)



Völgy. Itt még a szélén mentünk, később lent a patak mentén.



Az egyik ellenőrzőpont újépítésű esőháza. Érkezéskor ez a látvány fogadott, de aztán...



... aztán előkerültek a kolostor romjai is, amit épp restauráltak. Nézegettem tavalyi képeket, akkor még mindenki a romok között mászkált, most sajna körbe voltak kerítve, úgyhogy csak ilyen távoli kép van róla... Közeli majd talán jövőre... :) (Hátha addigra fel is építik újra ;))



Pillanatkép... :) Az elején még négyen mentünk egy csapatban, aztán kettéváltunk. Amikor már egy olyan 50 méter volt a kettévált csapatrészek között, egy hatalmas szarvas rohant át az úton, megerősítendő, hogy igen, kettéváltunk. :D Sajna pont akku-csere volt a gps-ben, úgyhogy nem készült róla fénykép. :( Valahol ennek a képnek a környékén volt ez, legalábbis akkor is ugyanez a csapat volt a környékünkön, akik ezen ai látszanak.



A következő kép az csak azért, hogy érzékelni lehessen milyen csodásan sütött a nap egész végig. Itt igazán jól látni.



Egy nyíltabb szakasz, magasba érő fákkal...



Vízesés. :)



Sok vízesés egymás után... :)



Ez pedig a Tubes hegyen egy kilátó, ahova már nem volt erőnk felmenni... Ezt is majd jövőre... :)



Alapvetően egy nagyon jó túra volt, jó szervezéssel, étel-ital volt bőséggel a pontokon, az erdei forrásokból vésztartaléknak feltöltött vizünkhöz hozzá se kellett nyúlni. :) A végén meleg leveske, és persze a jól megérdemelt emléklap és kitűző. :)

Hamarabb is lehetett volna ezt teljesíteni, de a 9 órás szintidőbe bőven belefértünk, úgyhogy a végén már inkább csak andalogtunk, és gyönyörködtünk a tájban. :)

Köszönjük a szervezőknek, és köszi a "csapattársaknak" a részvételt. :)

Végezetül a technikai infók. ;) A bejárt útvonal térképe:



Szintemelkedés:



És egy kis statisztika az útról. :) Oh, a 9 órában bőven benne voltunk, ahogy nézem. :)



Valamiért kicsit többet mentünk, mint a hivatalos táv, hivatalosan csak 32,8 km lett volna. Valahol +1km-et rádobtunk... :)))

Idén az eddig aszondja hogy 20+32,8 = 52,8km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote