Thread: 14. Háború
View Single Post
  #2  
Old 07-11-2007, 21:23
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Katonai támadás

A sikeres háborúk titka az információ szerzés. Ezért azzal kezdjük, hogy mindent amit lehet tudjunk meg a célpontról.

Az általam ideálisnak gondolt, megtervezett, előkészített és jól kivitelezett katonai támadás menete a következő:

Az itt leírt műveletek egy „ideális” támadásra vonatkoznak, amikor minden információt megszerzünk a célpontról. A gyakorlatban a szövetségesek az egyes lépéseket értelemszerűen megosztják egymás között megspórolva a készültséget. Tapasztalatok szerint a támadások 90%-ához elegendő a kristálygömb információja esetleg épületlista.
Gyakran nem szükséges de nem is lehetséges az általam leírt leírt öszes lépést végrehajtani.


1. Célpont keresése, elsősorban a fölötted 2 körre lévő országok között kristálygömb varázslattal. Némi gyakorlattal „szemre” megállapítható ki az üthető célpont. Ha ígéretesnek tűnik a célpont akkor a további lépések:

2. Felmérni az épületeit, a tornyok száma miatt.

3. Ha a státusza nem magányos farkas felmérni a szövetségeseit. (távolságuk, szabin vannak-e?)

4. Felmérni van-e távol serege. Ha igen beütött-e már vagy csak úton van? (teljes krónika)

5. Ha „szemre” kevés varázslója van a célpontnak akkor mágia felderítése. Van-e védelem varázslata? (ritkán szoktam, szinte mindig védelemmel számolok)

6. Próbalopás tekercsre. Ez nem fontos, én szinte mindig fullal számolok. (Akkor szoktam mégis ha nem vagyok biztos benne hogy fullra töltött tekercsekkel játszik az illető. Természetesen gnómnál, élőhalottnál nem lényeges)

7. Az így beszerzett információk segítségével a támadást kiszámolni. Támadásra lovast vagy elitet használjunk. (védelemre íjászokat, ha lehet tornyokkal.) Ha lehet nagyobb sereggel támadjunk mint ami pont befér. Egyszerre annyi sereget indithatunk amennyi tábornokunk van. De egy sereggel akár az összes tábornokunkat is elküldhetjük.

8. Mielőtt sereget indítunk: a sereg kajaszükségletéről gondoskodni, távolbanézni.

9. Sereg indítása, lehetőleg minnél közelebb a körváltáshoz.

10. Vérszomj varázslat felrakása.

11. A csata előtt ellenőrizzük nem csökkent-e a célország értéke a mienk alá. Ha igen, akkor mérlegeljünk megéri-e épületeket bontani az alulról ütés érdekében.

12. A csata lezajlik. (Nyertünk )

13. Utána várni a következő körváltás előtt pár percig. Akkor távolbanézni. Ha valaki jön felénk még reagálhatunk pár perc alatt. (bontás stb).

14. Körváltás után ismét távolbanézni, nem kísér-e haza minket az áldozat, vagy más.



Várom a tapasztaltabb kolégák konstruktív hozzászólásait.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.

Last edited by Artúr; 03-03-2008 at 18:18..
Reply With Quote