View Single Post
  #9  
Old 02-27-2007, 19:47
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Én is így tudtam, de zavar, hogy mindenhol notebook-oznak, akármit akarnak eladni, ami számítógép és hordozható. Köszi a magyarázatot
Ne zavarjon. Most is van tagozódás, csak most a notebook-okon belül. Pl subnotik, tabletpc-k. Magyarán normál méret 13"--->17"-ig notebook, 12" környéke subnoti, 10" alatt tabletpc.
A tableteket nem naon ismerem. Nekem azok már túl kicsik. Az áruk viszont ellentétes a méretükkel, de itt azért már érintőképernyő meg ilyesmik vannak.

A subnotik nagyon bejövősek nálam. Ott kezd a mutatvány hogy szinte kivétel nélkül business class cuccok ami azért már minőséget feltételez. Drága cuccok /tablet magasság/ de aki eccer ilyet vesz, annak évekig hű társa marad. Ha túléli a pénztári traumát utána nem fog bánkódni.

A normál notik frontján nagy a szórás. Vannak igen jó minőségű cuccok, és vannak iszonyat kotvány sz@rok. Pl aki noname, made in dzsunka jobbról 2. part nevű kotványt meg vesz origin 80K HUF-ért az meg is érdemli. Azért ezalól ismerek kivételt pl a Chiligreen cuccai elfogadhatóak. Sőt! A FuSi Amilo sorozatánál /jó csicsa/ illetve az Acer cuccainál/ eccerűnek tűnik és az is/ azért jobbak. Az utóbbi két tipus egy büntetés. ezt nagyon komolyan mondom és gondolom.
Ezek közt a notik közt is azért akadnak igen jó darabok. Nem vagyok gyártó fun, de a tapasztalat az hogy az IBM-Lenovo cuccok azért ott vannak a toppon. A Dell is jó, de pl a Compaq-val már volt egy két szivásom. Most is egy ilyen gépen pötyögök.
A Sony Vaió nálam külön kategória. Nagyon jók de.... Állt csak a saját cuccait szereti a technika, ami ugye egyenes út a saját szervizbe, ahol nem evilági árakon mérik az alkatrészt. Az meg a másik fele hogy csak akkor mész szervizbe ha pl felrobban a CD a meghajtóban, mert a Sony nem nagyon szeret elromlani. Nálam zéró darab fordult meg eddig... Viszont kezdődik ott a dolog hogy egy alap VÁJÓ ára sem közönséges. Szoftveres dolgokkal is szivtam már VÁJÓval, de az tipus függő.
Na nagyhirtelen ennyi...
Reply With Quote