View Single Post
  #51  
Old 02-22-2015, 00:31
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
hát szerintem ott a probléma, hogy korábban azt mondta mindenki, hogy milyen felesleges az ember faj, mert hadira van 6 féle lehetőség, varira vagy 3, tolira meg legalább 2...

szerintem igenis kell az ember, csak el van felejtve, le van ejtve.

az elmúlt pár évben már minden faj kapott egy jelentős erősítést, kivéve az ember, merthogy neki ugye "se előnye, se hátránya"

De könyörgöm vizsgáljuk már meg az előnyöket és hátrányokat? milyen hátrány az például, hogy valamilyen tekercs írása 50%-al többe kerül??? nevetséges

ha a többi fajt nem tuningolták volna fel (ami nem feltétlenül rossz... nem a létjogosultságát vitatom, hanem csak a tényt állapítom meg) akkor az ember igenis versenyképes lenne... szóval ami az évek alatt szét lett verve, azt rendbe lehetne hozni..

én például annak örülnék, ha színesedne a játék. az elmúlt tizen pár évben egyre inkább csak egyszerűbb lett ez a játék. Egyre kényelmesebb, egyre kevésbé változatos. Minden csoport 40%-a gnóm, a másik 30% ork. a maradék meg váltakozik óriás-törpe-feles...

kicsit keverjük már fel az állóvizet...

igenis kell, hogy az ember legyen egy alternatíva valakivel szemben, és kell, hogy életképes alternatíva legyen
Ezt a statisztikát hol észlelted.. A-ban pl egyértelműen nem igaz, w-ben sem, de g-ben sem.. g-ben én ezt látom: kb egyharmad gnóm, törpe-ork-elf-félelf-hulla egész kiegyenlített, óriást nem tudom emberből valóban kevés van..

De mi az ötlet, ami miatt embert érdemes lenne választani? Attól, hogy kicsit erősebb lesz tolikkal, ugyan olyan használhatatlan lesz, mert nem tud mit lopni, feles meg tud, és tolikkal is erősebb..

Szerintem, ha az ember is szimplán kap előnyt és hátrányt az nem teszi érdekesebbé a dolgokat.. tehát én valami kreatívabb ötlet mellett lennék
Hirtelen ötlet: faji varázslat duplázza a varázslatok hatékonyságát.. pl vérszomj 1.3 helyett 1.6os szorzó, vagy védelem is, mágikuspajzs 1.4, tisztánlátás 1.6, de akár a támadó varikét is.. mondjuk ez sztem az előző (termelős) ötlettel együtt lenne érdekes.. a kettő együtt egy érdekes alternatíva lehetne akár A-ban is..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links