View Single Post
  #1  
Old 01-28-2006, 17:07
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Könyvek, avagy ki mit olvas éppen...

Sziasztok!
Lehet, hogy ezekután rámragasztjátok, hogy művész lélek vagyok, de mit tehetek, ez vagyok én
Ebben a témában arra lennék kiváncsi, hogy a hódítósok közül ki milyen stílusú könyveket olvas legszivesebben, mi a kedvenc regénye, története és adott esetben mi az, amit éppen olvastok.
Ide jöhetnek kedvcsinálók, idézetek, meg minden egyébb...
Akkor egyből kezdem én
Voltam vagy nyolc éves, mikor ezt a könyvet először olvastam és már akkor "beleszerettem", bár a mélyebb értelmét akkor még nem fogtam fel, de a világ, amiben játszódik a történet magával ragadott és sokáig nem értettem, hogy miért nem lehetek igazán részese...
Aztán idősebb fejjel újra leemeltem a kissé poros köteteket a polcrol és azóta kismilliószor olvastam, kezdetben magyarul, aztán mikor elmentem dolgozni és megtehettem beszereztem eredeti, angol nyelven...
Ha még valaki nem tudná, minden Fantasy-regények őséről, és alapjáról, A Gyűrük Uráról van szó
Ez a nagy kedvenc, emellet a szememben sok-sok ma bestseller-ként kínálgatott könyv eltörpül.
Ezen kívül vannak más kedvenceim is...Pl:Salvatore:Kristályszilánk trilógia; Orvell:1984, Állatfarm; valamint több Verne Gyula regény is.
Most éppen Dante Isteni Színjátékát olvasom.
Reply With Quote
Sponsored Links