View Single Post
  #32  
Old 02-18-2011, 15:02
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Üdv!
Én 3hónapja nem játszom a játékkal. Egy kedves ismerősöm szólt, hogy nyílt ez a topic, és most késztetést érzek megosztani tapasztalatomat Kezdeném ott, hogy kisebb-nagyobb kihagyásoktól eltekintve a kezdetektől játszom. Sőt, egy időben szinte az egész család játszott, ők sajnos hamarabb megunták azt, amihez én csak tavaly év végén jutottam el. Szerintem a játék "grafikailag" úgy tökéletes ahogy van. Tudom én, hogy haladni kell a korral meg minden, de szerintem a régi nagy játékosok sem soha azért hagyták abba, mert nem láttak szaladgáló kardos embereket, meg térképet, vagy mert csak megunták a játékot.
Személyes tapasztalatom az, (lehet sokaknak más, én csak az enyémről tudok beszélni) hogy a legtöbben egy vélt (vagy valós) szabálytalanság(ok) miatt hagyták abba a játékot, amit ellene követtek el. Legalábbis a közvetlen környezetemben mindenki akiről tudok, hogy játszott csak ezért. Rengeteg vita volt/van erről külsőn is, kezdve a földleadástól a piacon átjátszott pénzekig. A régi játékosok nagyon jól tudják miről beszélek. Persze írtó nehéz ezt bizonyítani azt is tudom.
Mára teljesen kialakult az, hogy valaki vagy régi barát/szövi, vagy régi ellenség. A mostani kezdőknek, sajnos esélyük sincs a legkisebb mértékben sem, ezért is nem kitartóak. Minden profinak van szinte minden csoportban országa, plusz még fagyasztva is többnyire, amin a kezdők sosem jutnak át, ezzel el is van véve a sikerélményük. Nem mondom, hogy ez rossz vagy jó, csak ez a véleményem arról, hogy miért nem kitartóak ugymond a friss játékosok.
Arról, hogy a régiek meg mitől válnak ki, csak annyit, hogy vannak gazdak szövik, meg vannak irtózatosan gazdag szövik, akikbe ha bele is lehetne állni sikerrel, akkor előkerülnek a cimborák, akik vagy feltöltik piacon keresztül lóvéval, vagy ha nincs rá szükség, mert ugyan horror tartalék van még, de mégsem bírnak az ellennel akkor jön a beföldelés, vagy a cimbinek szólás msnen, hogy "áh, alattam vannak nagyon, nem kell kis föld, mert akkor tudnék háborúzni velük tovább" vagy a "adjatok már kis földet, hogy ne tudjanak támadni. Meg még sorolhatnám, hogy hányféleképpen tudnak "szabályos keretek között" segíteni a másiknak. Tudom, itt mindenki becsületesen játszik, ezért nem is nevesítek senkit, sőt, nem is történt sosem ilyen ugye?
Az, hogy szinte vari-toli teljesen kihalt a játékból, az is annak tudható be, hogy a veteránok használják főleg a külsőt, és többnyire ők "mozdítják" előre a szabályokat a saját játékstílusuknak megfelelően. (jelen esetben a hadis fele húz a mérleg) Mivel ők már tudják, hogy a legnagyobb érték a föld, többnyire egy 3orkos+1óriás felállással mennek előre, ami szinte megállíthatatlan. Illetve nem is lenne az, ha nem azzal kezdenék az 5.szintet fordulás után, hogy nyakik töltik magukat pénzzel, amit aztán majd fent leadnak a következő fordulásnál.
Ha valakinek bármilyen ötlete van, ami kicsit is nem tetszik a mostanra rutinná vált stílusuk ellen, könnyűszerrel lehurrogják fórumon, ami hamar csak vitába megy át, és érdektelenné válik az ötlet vagyis szinte sosem veszi komolyan a vezetés. (Nem egy példa volt rá, hogy régebbi ötletet, ami nagyon le lett hurrogva, később pont az vetette fel, és fogadtatta el aki korábban ellene volt, csak változott kicsit a játékstílusa és hirtelen rájött, az mégis jó lenne az új felállásban.)
Szóval az én nézőpontomnak már korántsem korrekt a játék, és meguntam, hogy egyedül harcolok jópár szövi meg pár mf ellen Lehet kicsit sarkos, meg esetleg meg is lehet magyarázni, hogy miért nincs igazam, de attól még ez a vélemény és a tapasztalat.
20msn hódos partnerem közül, kb 19nek nagyjából ez a véleménye, csak idővel megtanulta, hogy nem érdemes erről vitázni, ugyhogy inkább csöndben tűr, majd egyszercsak megunja a dolgot, és szó nélkül abbahagyja a játékot. (esetleg nem szó nélkül, hanem látványos mártírkodással a fórumon, de a végeredmény ugyanaz, többet nem játszik)
Én így látom a kérdést, hogy miért nem kitartóak a kezdők, és miért unják meg a régiek, ergo miért csökken drasztikusan a létszám.
Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok, ma estig nyitva hagyom még az ablakot, mert kiváncsi vagyok ki, hogy látja ezt.
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to RRRrrr For This Useful Post: