View Single Post
  #1  
Old 04-15-2015, 16:39
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default Kis csoportlétszám - sok személyiség

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"Előfordulhat, hogy egy szövetség több tagjánál is az első hely a feljutás követelménye. Ilyenkor ha a szövetség egyik top1 igényes tagja az első helyezett, és a második helyezett ország ugyanannak a szövetségnek a top1 igényes tagja, akkor a második helyezett ország top1 köre is növekszik. Ugyanez igaz a harmadik és a negyedik helyekre is. Amennyiben a ranglistába nem szövetséges, vagy szövetséges de nem top1 igényes tag kerül, a top helyezés számolása rögtön félbeszakad. (Példa: 1. helyen a szövetség egyik top1 igényes országa, 2. helyen a szövetség másik top1 igényes országa, 3. helyen egy idegen ország, 4. helyen a szövetség top1 igényes országa, 5. helyen a szövetség top1 igényes országa: ilyenkor az 1. és a 2. helyen lévő ország top1 köre növekszik, a többieké nem, mert őket megelőzi egy idegen ország. Másik példa: 1. helyen a szövetség egyik top1 igényes országa, 2. helyen a szövetség egy top30% igényes országa, 3. helyen a szövetség top1 igényes országa, 4. helyen a szövetség top1 igényes országa: ebben az esetben hiába nincs idegen ország a szövetség tagjai között, csak az első helyezett top1 köre fog növekedni, mert a második helyen nem top1 igényes ország áll.)"
Ki lehetne most már bővíteni azzal, hogy ha a kis csoportlétszám miatt egy szöviben több tagnak is csak az első hely a megfelelő, de a személyiségszám ezt még nem indokolja, akkor is működjön.

Konkrét példa épp nálunk látható:
Csoport 90 fős, szövim 8 szemes (top1%), így neki csak 1. helyen megy a köre. Nekem 11 szem (top1), így nekem is. Ha ő az első/én második, neki megy, nekem nem. Ha fordítva, akkor nekem igen, neki nem. Sajnos a jelenlegi módon 1 hét csúszással tudunk lépni (szerencsére gyors csoport, mert akkor két hét is lehetne).

Az alattunk lévő szöviben van egy 8 és egy 9 fős, nálunk ugyanaz a gond fog jelentkezni.

Köszönöm!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links