View Single Post
  #155  
Old 11-11-2014, 20:19
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Itt kíváncsi lennék a többiek véleményére is. Mert értem, amit mondasz, de reálisan el nem tudom képzelni. Szerintetek ha valaki rátalál a Hódítóra, megnézi, hogy mi ez, és szembesül azzal, hogy majd vissza kell jönnie egy fél év múlva, ha valamit érdemben el akar érni, akkor visszajön fél év múlva? Szerintem akkorra már az e-mail címét is vagy tucatszor lecserélte, nemhogy arra emlékezzen, hogy igen, most kell visszajönni a Hódítóba.
Egy olyan játékba csöppen bele, amit a fél év időből megismer 3-4 hónap alatt, eközben valahol felismeri, hogy épp nem tud labdába rúgni, hogy elérjen valamilyen helyezést. Azonban tudja, hogy azok, akik a tetején vannak, maximum annyival lesznek előrébb, hogy valami jutalmat kaptak.

Megj: belsőn egy nagyon hasonló ötlettel jöttem elő, annyi kiegészítéssel, hogy az első X helyezés itt is kaphatna plusz személyiséget a következő etapra. Ezek ugyanúgy gyűjtetőek lennének. Ez pl. egy vonzerőt tudna jelenteni akár a mostani régieknek, akár az újaknak, hisz igaz, hogy mindig újra kezdődik (hopp, a fordulás is majdnem ilyen, csak nem kollektíven), azonban van jutalom.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ne 20 millával szembesítsd, hanem a 4 milliárdot, amit 10 év alatt szedett össze az ő 4 milliárdjával, amit 1 év alatt szedett össze.
Ami kézben 4 milliárd egy év alatt, az 10 év alatt kézben 4 milliárd és piacon beváltható további 36 milliárd tartalékban, ha mindkettő ugyanakkora tempóval gyűjti.
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
Reply With Quote