View Single Post
  #37  
Old 01-16-2014, 21:30
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem rengeteg jó és fontos tulajdonság lehet, ami értékessé tehet egy adott játékost, és ezek ötvözete is. Szerintem is egy csapatjáték ez, egyedül nem annyira élvezetes játszani, akkor sem, ha elversz egyedül egy szövit.

Mondanék (szerintem) pár fontos tulajdonságot, esetleg típust:

-a stratéga: képes viszonylag gyorsan(1 kör) reagálni dolgokra, képes apró jelekből következtetni, képes alakítani a klánját/szövijét, ha kell, képes reagálni, de képes tervezgetni is, rövid és hosszútávú haditerveket kovácsolni
- a hiperaktív: szerelmes a játékba, képes minden szabadidejét ezzel tölteni, ez hatalmas előnye, hogy többet van, mint az ellenfelei
- a katona: Nem kérdez, nem gondolkodik, de elfogadja, amit egy jó vezér mond, és azt precízen végrehajtja izgulás és hibák nélkül
- katona v2.0: kérdez/gondolkodik/fejlődik, de elfogadja, amit egy jó vezér mond, és azt precízen végrehajtja izgulás és hibák nélkül
- a hűséges/megbízható: képes saját országát feláldozni a szövijeiért, és lojális/ragaszkodó hozzájuk, sosem hagy cserben.
-a tudós: a kisujjában van a játék csínja-bínja, ha megkéred, hogy számoljon egy klánráállást éhezésekkel együtt, megoldja, ha megkérded gyorsan számolja ki mennyi a klán toronyíjainak a védelme, megoldja, ha megkéred hogy egy 55-15-ös orknak hány százalákkal nagyobb a full védelme, mint a kitámbónuszos max védelme, kiszámolja, egy csataveszteségből kb megmondja milye van az ellenek fajra lebontva, stb
-a precíz: ha kell, beállít 10 ablakot, nem téved el köztük, 3 sec alatt kiküld 5 különböző sereget, kaját vesz ki, begyilkol, távolozik, felfogja hogy mit lát, cselekszik, stb..
- a diplomata: szövetségével nem csak erővel, hanem ésszel is lavírozik, tudja, hogy nem lehet mindenki ellen harcolni, az ellenfeleit is a megfelelő időben választja ki, és az mntseket is.
- a kufár: jól lavírozik a piacon, átlátja a mozgásokat, belenyúl ha kel, rengeteg pénzt lehet így keresni
-az emberismerő/vezér: felismeri mindezeket az értékeket a szövijeiben, elsimítja a konfliktusokat, személyre és testre szabott feladatokat tud kiosztani, tiszteletre méltó
-a kitartó/állhatatos: nem adja fel a pofonok ellenére sem, nem kedvetlenedik el ha kap párat az arcába, képes mosolyogva szemlélni és tanulni belőle.

Még ha gondolkodnék, tuti tudnék mondani fontos tulajdonságokat, de most hirtelen ennyi. Persze mondhatnám, hogy az a jó játékos, aki minél több dolgot birtokol ezekből, de ez nem ilyen egyszerű, és ráadásul kinek mi a fontos.

Én azért nem gondolom, hogy a párbaj fokmérő lehet, mert ezen tulajdonságok elenyésző része jön csak ott ki.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 01-16-2014 at 21:35..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post: