View Single Post
  #366  
Old 04-15-2015, 23:47
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

Szia!

Ezek szerint neked mázlid van. Kaptam egy viszsajelzést, hogy olyan gépen amire 32 bites Run-Time Enginet telepítenek mert olyan az oprendszer ne indul el a program. Most úgy néz ki hogy rájöttem, holnap tudom majd leteszteli a mostani elméletemet de mindenképpen javítom valahogy a hibát mihamarabb és elnézést érte. Nekem 64 bites gépem van így a 32 bitesre jellemző dolgokat nem tudtam tesztelni.

Kérdésedre a válatom:
A hadi, vari, toli fülön a program minden olyan adatot(faj, szemi, egységek, morál, érték, helyezés, csopi létszám) ami megvan a gömbben a gömb fulről bemásolt gömbökből számol. Ha pl te mint támadó veszel részt akkor másold be a gömbödet a gömbök fülre(a védőét szintén) és javítsd ki, hogy nem akarod az íjakat küldeni(a számot egyszerűen írd át nullára) és ha a lovakból/elitekből sem akarsz full sereggel menni akkor azt is írd át.
Így a progi mindig a gömbök fülön lévő adatokból dolgozik.

Ezt azért csináltam így mert személy szerint lusta lettem volna mindig állandóan beírogatni a fajt, a szemit és minden egyebet. Ha azt mondjátok nektek ez így kényelmetlen akkor kitalálom majd, hogy miként lehet a gömbökről másolt adatot a hadi, vari, toli füleken módosítani, így a morál és pontszám, faj, szemi és hasonlók továbbra is a gömbből lennének feldolgozva meg alap esetben az egységek is de ott lehetőséget képeznék arra, hogy direktben pl a hadi fülön a katonák számát megveltoztathassátok.

Ha kényelmetlen a jelenlegi megoldás akkor szóljatok és valahogy megoldom a kényelmesebb változatot.

Quote:
Originally Posted by Matest View Post
Szia!

Köszi a programot és a hozzá tartozó leírást, gond nélkül sikerült telepíteni.

Viszont nekem nem világos, hogy a Hadi fülön, hol tudom beállítani milyen és mekkora sereggel támadok vagy védekezek? Védő/Támadó személyiségeket/ fajt hol tudom beállítani? Illetve a támadó egységek beállításának lehetőségét sem találom (lovas, elit vagy bármi egyéb).
Reply With Quote