Thread: Zöld 30
View Single Post
  #1  
Old 02-23-2008, 16:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default Zöld 30

Gyönyörű túraidő volt a mai, vétek lett volna kihagyni.

(Olyan vétek, amit Cassandra el is követett. :P Mondogatta, hogy jön, aztán persze én ébresztettem a rajtból, hogy no mi lesz már... :D)

A Farkasréti temető mellett már a rajt nyitása előtt gyűlt a tömeg. A rajtnál két sor volt, egy nagyon hosszú, és egy rövid. Valamiért mindenki a hosszúba állt, én bepróbálkoztam a rövid sorral, és már indulhattam is. :D

Hamar megvolt a bemelegítés, az Ördögoromra felmászni jó kis emelkedő volt. Előző beszámolók alapján rosszabbra számítottam, tulajdonképpen egész könnyedél fel lehetett jutni, csak ránézésre volt szörnyű. :)

A Széchenyi-hegyen a Gyermekvasút végállomása nem szerepel sok túrán pontként, de egy párszor azért már vezetett erre túra, úgyhogy az erdőből kikecmeregve (pontosabban fel) hamar meglett ez a pont is.

Innen irány tovább a Normafa, ahol a Síház előtt újabb tömeb: a 20-as táv innen indult. A csak átfutóban levőknek külön emberek pecsételték az igazolásokat.

Innen a Tojás túra útvonalával szinte teljesen megegyező szakasz következett, pár újítással. Elsőként nem kellett megmászni a Ferenc-halmot, mert a túristautat elterelték. Ez nagyon nem is hiányzott, a szögesdrótos kerítés mellett felkapaszkodás valahogy sose volt a kedvenc szakaszom.

Ezután következett a Fekete István emlékház, ami egy elég fura pont. Leírás alapján magántulajdonban van, ezért bemenni nem lehet. A pontőrök elmondása alapján pedig (akik épp akkor álltak át az emlékháztól abba az utcába, ahol mindenki ment) eddig szinte mindenki simán elment mellettük, mert nem tudták, hogy hol az emlékház. :) Túl sokat én se érdeklődtem most ennek a hollétéről, mentem tovább az Árpád-kilátó irányába. Itt kaptunk csokit, majd irány a Virágos-nyereg, ami után múlt héten eltévedtünk. :D Most nem arra folytatódott a túra, hanem irány tovább Solymárra, ami egyben a 20-as táv célja is volt.

Solymár érdekes város, mert egyetlen közkutat se találtam. Haljon szomjan a kedves turista, vagy vásároljon a helyi boltban, ha már a városba merészkedett. :)

Innen már csak 5km, és beértünk Nagykovácsiba, a 30-as táv céljába, ahol üdítővel vártak.

Aki még 15 kilométerre kalibrálta magát, az ment tovább egészen Bzdakesziig, de nekem mára csak ez a 30-as jutott. :)

Kellemes túra volt, jóidőben, és jó tempóban. Némi szint is akadt útközben ;), úgyhogy kellemes elfáradással zárult a nap. :)

Pár kép, ahogyan ez lenni szokott:

Ördögorom környéki felfele mászás. Ez konkrétan már a pont után volt, de az eleje is hasonló:




Reggeli madártávlati kép a Széchenyi-hegyi adóról:




Mária-kegyhely, útban a Széchenyi-hegy fele. Az éjszakai Gyermekvasút nyomában túrán itt volt egy pont, most ideje volt ezt nappal is megnézni:




Az egykori Úttörővasút, mai Gyermekvasút végállomása:




Tündér-szikla, ez is kicsit másként. A libegőből pont a másik oldala látszik. Ma egész meglepődtem, hogy áll a libegő, peidg logikus, mert február van. :) Az időjárás viszont kifejezetten tavaszi volt, ilyenkor szerintem már sokan kimerészkednek.




A sötétkék és a világoskék túraútvonal együtt halad. :D:D:D




Szarkavár. Ezen a környéken kicsit kezdett felerősödni a szél, de egy mezőn átkelve utána ismét elcsendesedett. Ennyi kellett is ízelítőnek abból, hogy igazából még nincs teljesen tavasz. :)




És a végére hagytam a Budapestet bemutató képsorozatot. :)

Lépcsők:




Majd újabb lépcsők:




És ismét lépcsők:




A változatosság kedvéért pedig lépcsők:




A megtett út térképe:




Ugyanez 3D-ben. Nagyon elnyúlik az út, úgyhogy sajnos a 3D nem annyira jön ki rajta, pedig voltak ám szintkülönbségek... :)




Itt talán látszik is, hogy milyenek:




A túra útvonala Google Earth formátumban letölthető innen.

Idei stat: 204,3 km + 30,3 km = 234,6 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links