View Single Post
  #94  
Old 11-16-2012, 13:11
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Ati azt hiszem te is beleesel abba a hibába, hogy egy javaslat előtti országot állítassz szembe egy javaslat utánival. Ha a 20%os szabály miatt leszűkülne a tartaléktartás piacon, akkor egy toli sem lopna el akkora mennyiséget, hogy az ne essen bele a végső mennyiség 20%ába.

Nyersnél igen, de épp erre írtam egy csíszoló hsz-t, hogy annak kb 50%-a legyen piacolható. Ilyen verzióban pedig életképes.

Előnyök: -kisebb időráfordítás a tartalékokra.
-Mivel nincs full seregcsere, ezért a barakk-torony arány is változna, tehát a kevésbé militáris fajok sem lennének olyan könnyen beüthetőek.
-Jobban kijönnének a maluszok és az előnyök.
-Több tudást és aktivitást igényelne.
-Tolisoknak lenne amit lopniuk. És a szövinek is hasznára válnának. Bővebben a hátrányoknál.
-Termelők nem lennének ennyire supportolva.
-A nagyobb méretű seregcseréhez érdemesebb több templomot tartani, mert ugyebár a templomban több vari fér, így növekszik a 20% mértéke. Ez színesebb játékkörnyezethez vezetne.
-200 hekis krónikások felszámolása

Hátrányok: -a jelenlegi tartalékcentrikus rendszer eldobása. Emiatt meg kell oldani a pénzvisszatérítést azoknak, akik hónapokig vagy évekig keményen dolgoztak ezen tartalékok felhalmozásáért.(Erre javasoltam a segélyként való megkapást)
-valószínűleg a nehezebb termelési körülmények miatt felkúsznának az árak(visszakanyarodás az előnyökhöz, hogy a toli hasznosabb lenne a szövinek, megérné etetni, védeni stb.)
-döntésképtelenség A-ra vonatkozóan. Én javasoltam, hogy a full seregcsere legyen egy újabb kiváltság a császári csoportnak, de itt ütköztek a vélemények, mert elvileg nem születhet A-n kívüli változtatás, de egy ilyen módosítás megölné ott a játékot és csak az elfeken segítene.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'