View Single Post
  #632  
Old 12-05-2011, 09:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
És akkor csodálkoztok újoncok hozzáállásán... Mit látnak amikor idejönnek?
Abszolút nulláról kezdik, bekerülnek az épp ötödjére vagy többedszerre fordulók közé 5. szinten, és amikor ezt nehezményezik (ki hogy, mert tényleg rémisztő a 72 kör letelte után), ezt kapják: itt vannak a mélyen tisztelt Poolok, akik etalonnak tekintik magukat a tökéketes hódítósok részére, ütéssel fenyegetnek, ahelyett hogy értelmes párbeszédet folytatnának. Nem állítom hogy pl. werden írása tartalmilag ne tartozna a röhejes kategóriába, vannak eléggé eltévedt pontjai, de ugyanakkor jól felvázolják, mi is a jelenlegi helyzet. Ebbe minden hasonló játék belekerül egyszer, az eltelt idő hozza magával, de lehet kezelni, csak épp nem "jajj nekem már 15 szemem lenne rég..." megjegyzésekkel. El kéne gondolkozni (ha jól tudom ezt már máshol is felvetettem, talán nem véletlenül...) nekem pl. kevésbé van bajom a folyamatos támadásokkal, a nehéz játékmenettel, de az ilyen arrogáns hozzáállás a régiektől szerintem undorító... legalábbis nem épp felhasználóbarát Vagy az újoncokat már csak vip miatt kellene megtartani, és hogy Nektek legyen kit ütni...?
Azt gondolom, hogy ez a fajta hozzáállás semmiképp nem cél. Sőt.

Ne az új játékosok akarják 2 óra játék után a saját képükre változtatni a Hódítót, ami már közel 13 éve működik, és ezidő alatt nem kevés munkával egy egyensúlyi állapot alakult ki a stratégiák között.

Ne az új játékosok háborodjanak fel, hogy így a régiek, úgy a régiek.

Játsszanak!

Régen sem úgy működött a Hódító, hogy "Ez a kedvenc játékom, azonnal írassuk át az egészet, hogy máshogy működjön." Játszottak az emberek, anélkül, hogy mindent azonnal a saját igényeikre akartak volna igazítani -- lehetőleg mindenki más kárára.

Amikor belecsöppensz egy közösségbe, akkor teljesen normális, hogy NEKED, mint újonc, kell alkalmazkodnod az évek óta kialakult közösséghez. Nem normális dolog úgy indítani, hogy mindenkit azonnal leszólsz. Akik régóta játszanak azok mind nem értenek semmihez, de Te, mint újonc, mindent megmondasz, mert tudod a tutit.

Lehet, hogy tudod a tutit, de azt nem ezzel a hozzáállással kell előadni. Tudomásul kell venni, hogy Te most jöttél, mások pedig akár több mint egy évtizede is itt vannak. És nemcsak tudomásul kell ezt venni, de tiszteletben is kell tartani.

Megjegyzem: nemcsak a Hódítóban, hanem az élet minden területén.

Amikor elkezdek focizni, nem az az első dolgom, hogy kijelentem mekkora hülyeség ez, és azonnal tegyünk be egy harmadik kaput is. Az a szabály, hogy két kapu van, ezt el kell fogadni, vagy más elfoglaltságot kell keresni, ahol három kapu is van.

A téma arról szól, hogy olyan játékosok megtartása, akik a HÓDÍTÓVAL akarnak játszani. Nem egy egészen más játékkal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post: