View Single Post
  #8  
Old 12-09-2012, 14:10
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
szerintem ez csak a sok személyiséggel rendelkező országoknak kedvezne igazán. ezért sem támogatnám. hó ötlet de egy 5-6-7-8 szemes ország már nagyon tápos lenne vele.
egy 6 szemes gnómot/orkot hasonlítsál össze vele.

tény egyre erősebb lenne a több szemmel, de alapból a leggyengébb faj, ezért így sem lenne "sablonból" erős. hanem csupán alakítható saját szájíz szerint.

pl.: (ember vs gnóm)
gazdálkodó-tudós-vándor-tábornok (több egyértelműen országfelépítést "statikusan" segítő bónusz nincs, csak helyzetfüggőek)

ház: 18,75% vs 16,66%
férőhely: 52 vs 60
templom: 130 vs 150
tanyatermelés: 84 vs 85,25
bányatermelés: 11,76 vs 11,935
egységek ereje védekezésben: 1,4 vs 1,55
egységek ereje támadásban full tabival: 1,54 vs 1,59

tény a tükörvarázs jobb mint a kulcs, A-ban egyik sem ér semmit. 5. szinten meg a tükörvarázs nem nagyon ér semmit.

tehát a felépítést segítő bónuszok még nem teszik erőssé, sőt a gnóm jobb. viszont egyszemesként tudóst választva már sokkalta életképesebb a jelenleginél, és a 3-4 szemes játékosok már valszeg érdekesnek találnák a fajt és látnának benne lehetőséget amennyiben pl haditolis vagy hadis felépítést preferálnak.


11 személyiség: 2 ország
10 személyiség: 3 ország
9 személyiség: 4 ország
8 személyiség: 14 ország
7 személyiség: 19 ország
6 személyiség: 37 ország
5 személyiség: 55 ország

szerintem - mivel ebből a fele-kétharmada szabis... 40 ország nem borítaná meg a dolgokat. játszhatóbb faj lenne az ember, nem lenne teljesíthetetlen a szám feltétel, a többszemeseknek természetesen több lehetősége lenne, de nem jelentene drasztikus előnyt más fajokhoz képest. (esetleg harcoson el lehet még gondolkozni, bár szerintem ott sem durva a kétszeres bónusz igazából, tekintve hogy ember védelme ettől függetlenül gyenge marad tehát a föld visszahozható)
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote