View Single Post
  #8  
Old 08-17-2011, 21:51
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az ellenérvek nagyrészét Merengő felsorolta.

A legerősebb, hogy igen nagy meglepetés lenne, hogy a 10 aranyért kint levő gabona után a következő ár az 50000 arany, és hopsz, hova lett 2 hónap alatt összegyűjtött pénz hirtelen?
A másik nagy kérdésem, hogy mi az a helyzet, amikor a raktárakat tele akarod venni?

Építéshez célszerű annyi nyersanyagot venni, amennyit építesz, ez kör közben lehet akár a kapacitás sokszorosa is -> nem a kapacitásig fogsz tölteni.

Gabonából legalább egy kör ráhagyást szoktak az emberek venni, hogy ne menjen semmi kárba -> nem a kapacitásig fogsz tölteni.

Drágakőből nemigen hiszem, hogy van csoport, ahol a piacról vásárolsz be -> nem a kapacitásig fogsz tölteni.

A rúna nem a raktárakban van, ott ez nem értelmezhető.

A tekercsek nem a raktárban vannak, eleve nem értelmezhető rájuk.

Katonák terén az átképzések, épülő épületek miatt ez megint elég kiszámíthatatlan, az emberi odafigyelést nem szabad kihagyni.

A lista végére maradt a fegyver és a fém, ami a folyamatos képzéshez szükséges lehet. Ennek lehet ugyan értelme, de itt az ár tényező jön megint képbe: az 5000-ért kint lévő fegyver után 50000 a következő lépcső, és hopsz, hova lett a pénz?
Ezekbe nem gondoltam bele. Sokszor jelentett számomra kényelmetlenséget az állandó ki-ki tekintgetés és számolgatás, gondoltam beírom, hátha másnak is.
A nyersi piacon van ennek szerintem leginkább jelentősége.
A legnagyobb probléma, hogy mi legyen a más áru-csoportonkat érintő pénzzel.
Hát, egyszerű, jelezzen a rendszer, hogy ennyiért van, ennyibe fog kerülni, folytatja-e a raktárhelyek feltöltését? Ennyi

Továbbra is azt gondolom, hogy ez nem egy rossz javaslat, csak kicsit pontatlan, dehát ne nekem kelljen már mindent kitalálni... azért vagyunk itt, h beszéljük meg, nem?
Ha alapjában véve az elképzelést jónak vélitek, akkor jöhetnek a javaslatok, ha meg nem, akkor kérek lakatot a topicra és kész.
Nem kell túl bonyolítani semmit.
Köszönöm
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]