Thread: mobil topic
View Single Post
  #113  
Old 05-24-2013, 14:03
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azért ez mekkora kijelentés mar egy TELEFON-nál. Ez a mai generáció...
Ezek régen PDA néven futottak, aztán később rájuk aggatták a smartphone nevet. Ha valaki csak telefonálni szeretne, akkor neki ténylegesen totál fölösleges ilyesmi. Nagyon gyakran látom, hogy megveszik a 100+ ezer forintos készüléket, és telefonáláson + SMS-en kívül semmire nem használják, arra pedig még talán kevésbé is alkalmas, mint egy nem_smartphone (okostelefon, de ezeket a csinált szavakat sem szeretem olyan nagyon), mert akkuidőben sokkal gyengébbek. Na őket kissé megvezették a marketingesek.
Én konkrétan alig telefonálok, mert nem szeretek, viszont az állandó internetelérésnek köszönhetően rengeteget email-ezek, ha előadáson eszembe jut valami, akkor azt megnézhetem, ha kell, hozzáférek a netbankárhoz, továbbá GPS és térképfunkciónak már rengetegszer vettem hasznát, néha még fényképezni is szoktam... (és ez csak pár dolog, ami hirtelen eszembe jutott, mert tagnap épp szükségem volt rá).

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem inkább azzal együtt, hogy mellé nyárra egy tablet... Tehát nagy kijelző, mert kell a nem telefon funkciókhoz, meg egy tablet, ami azért kell, hogy kiváltsa a nem telefon funkciók nagy részét.
Te sem vagy gondolatolvasó A tablet konkrétan munkára lesz, notebook helyett, mert hiába 12"-os az X61T-m, sajnos még mindig 2kg, de az X200 1,5kg-jával sem lennék sokkal előrébb. Viszont egy tablet csatlakoztatható billentyűzettel (ami közül már vannak egészen értelmes minőségűek is), tokkal-vonóval, töltővel megáll kb 1kg-nál, ami sokkal kényelmesebb hordozásra, és használatra. (MBA-ra, Samsung Series9-ra nem fogok 300 ezret kiadni, csak hogy elfogadható tömegű eszközöm legyen, de 3G még ezekbe sem fért bele )

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én remekül érzem magam a vonaton úgy, hogy a telefonomon ha akarok tudok netezni kicsit, de inkább olvasok és zenét hallgatok. Valakinek 3 baromi hasonló eszköz kell ahhoz, hogy tudjon 3 órát utazni.
Tök jó, hogy úgy érzed, hogy mindenki másnak is bőven elég az, ami Neked, de ugye emberek vagyunk, totál más igényekkel
Amit én csinálok, arra a telefon még nem alkalmas (sok minden másra meg sokkal inkább), a notebook pedig nekem kényelmetlenül nehéz. Vonaton meg legszívesebben aludnék, de van, amikor dolgoznom kell.

Persze sokan vannak, akiket a marketing megtéveszt (szebb szó, mint az agymosás), én nap mint nap találkozom ilyen emberekkel, akik notebookot szeretnének vásárolni és nem fér a fejükbe példának okáért az, hogy internetezésre meg egy kis játékra totál fölösleges 40 ezer forinttal többet kiadni egy i7-es gépért.
Reply With Quote