View Single Post
  #97  
Old 08-18-2008, 20:39
Zounok Zounok is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szolnok
Posts: 154
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Sziasztok!

Előszőr is gratulálok a Big gun-nak az első helyhez! Már csak 2 év és ők lesznek a legsikeresebb hódítósok

Komolyra fordítva: nem volt hosszú csata, sőt, igazán nem is volt csata,az eredmény pedig várható volt.

A szabályok adta lehetőségeket teljesen kihasználva a Big esélyt sem adott a Pannonak, a végeredmény pedig borítékolható volt sajnos

Azonnal megmagyarázom a sajnos szó jelentését is. Előtte ennyit még, hogy a Big tagjai nagyon ügyesen éltek a lehetőségekkel, hatalmas játéktudásról tanúbizonyságot téve.

A sajnosról: Sajnálom a történteket. Sajnálom, mert azt hiszem emberileg a Pannon és annak vezetője sokkal többet érdemelt volna.
Ami az mnt-t illeti teljesen jogos, hogy nem tarthat örökké. Valamikor valaki fel fogja rúgni. Ez örök szabály. Azonban ennek a módja nem mindegy. Volt szerencsém mindkét vezetővel beszélni még az egy hetes felmondási idő előtt közvetlen. Serg vázolta a helyzetüket,amit teljesen megértettem... A tagjai elkényelmesedtek, naponta 1-2x léptek be, tojtak a piacozásra, ráadásul 2-3 tag külföldön is volt. Ilyen hozzáállással nem lehet harcolni. Reaktor is megkeresett telefonon, elmondta mit akarnak. Őt is megértettem, az örök 2. helyett szerettek volna végre elsők lenni. Idézem szavait: "...egy tiszta korrekt harcot szeretnék..."

Érdemes az elejéről menni végig... A Big harmadakkora mint a Pannon, egy a feltörekvők közül, és kezd fentebb nyomuilni. Itt követte el Serg a legnagyobb hibát, mert mnt-t kötött ahelyett, hogy elfojtott volna mindenféle kísérletet mindenkinek ! Ezzel meg is pecsételte a saját sorsukat. Serget idézve: ..." úgy gondoltam ők is elférnek itt fent...". A Big szépen és ügyesen kihasználta a megfelelő széljárást, és Reaktort ismerve nem kis erőfeszítéseket tehetett a felzárkózásra! Ehhez csak gratulálni lehet! Utána jött a saját alklánjuk beverése! Ez már erkölcsileg szinte minősíthetetlen volt, itt kellett volna Sergnek azonnal bontani az mnt-t, és ütni, amíg még ő az erősebb. Aztán pedig elérkezett az idő, amikor a Big 120%-os aktivitás mellett szemben Sergék 30%-ával szemben megfordultak a viszonyok a piacon.

A számomra itt kezdődik az erkölcsi dilemma. Valaki tiszta játékban szeretne győzni a TOP felett. Tegye. De hogy pont akkor, amikor a TOP-ból szabin van 3 ori, ezek okával tisztában van, mert a másik vezető ezt is elmondja neki !! ??? Miért pont ekkor? Miért nem tud várni akkor már egy kicsit? Reaktor válasza szerint már nem várhat tovább, mert nem tudja az embereit visszatartani. Miért tartotta eddig vissza, ha annyira neki akartak menni a Pannonnak?? Mi nem stimmelt eddig? Természetesen az erőviszonyok ! Amint megfelelőek lettek, azonnal támadni kellett. Ezt nem tartom korrektnek, és azzal takarózni telefonon, hogy nem tudja az embereit már visszatartani. Ehhez képest egyetlen egyszer sem kezdeményezett csatát a Big, ha jól láttam, mindig a Pannon tette ezt. (már amennyi jelentést láttam, elnézést ha tévedek ). A piacot pedig a fair küzdelem jegyében az mnt bontásának bejelentése előtt kiszedem, mert úgy a tuti Hol voltak itt egyenlő feltételek Zoli??? Vagy ilyen szerinted a korrekt küzdelem?
Emiatt mondtam én neked a telefonba is, hogy sosem lesztek a legsikeresebbek, és nem fogtok klánnal ütni. Ahogy lett is. A küzdelem kimenetele nem volt kétséges, de a győzelem igen értéktelen lett pl. az én szememben is, sokkal nagyobb elismerést váltott volna ki mindenkiből, ha rendes harcok során sikerül azt elérnetek! Sergtől annyit kértem, hogy klánütés ne legyen, a Szkarabeusz legnagyobb ütése ( tudod, ami ütésünk, amiben te is benne voltál) maradjon meg, az egy tiszta küzdelem volt két nemes fél részéről ! Nem mintha az én kérésemnek tett volna Serg eleget, de neki is be kellett látnia, hogy így értelmetlen harcolni.

Az első helyetek meg van egyelőre, még kb. 2 év, mire a legsikeresebb hódosok lehettek, hátha addigra ti is elkényelmesedtek egy kicsit, addig is kötnél a klánunkkal mnt-t ? )))

Mindenkinek további jó játékot

Zou

Last edited by Zounok; 08-18-2008 at 21:25..
Reply With Quote
The Following 13 Users Say Thank You to Zounok For This Useful Post: