Thread: Filmidézetek
View Single Post
  #729  
Old 03-26-2011, 13:42
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
"A hét legsúlyosabb vétek, amit cyborg elkövethet: részvét, szomorúság, nyugtalanság, tétovázás, értelmetlen ábrándozás, gyötrő bűntudat és a hálálkodás."
"- Mama figyelj, azt hiszem én kiborg vagyok.
- Mi az a kiborg?
- Valamiféle robot, vagy valami ahhoz hasonló.
- Mi a baj, kimaradt a menzeszed? Nem szeretnél enni valamit? Mondjuk retket?
(eszik retket)
- Akkor nincs semmi baj. Na most eredj, aludj egyet és ne mondd el másoknak!"

"Akkor vagyok teljesen feltöltve, ha ez itt világít. De nézz csak ide! Most alig van bennem valamicske. Azt tettem, amit a rádióadásban mondtak nekem, erre a mentő behozott ide. Tudom, hogy gép vagyok, de... Nem hoztam használati utasítást, és címkét se ragasztottak rám. Még mindig nem tudom, hogy mi lenne a funkcióm. Hogy milyen céllal hoztak létre."

"- Jól van, bevallom, rendben. Én loptam el a csütörtököt.
- Ez soha nem jutott volna eszembe.
- De ne félj! A hétfő itt van, hol lenne?
- Lenne valami, aminek örülnék... örülnék ha valaki megfosztana tőle... ha mondjuk egész egyszerűen ellopná. Nem tudom hogyan lehetne meghálálni.
...
- Visszatérve arra, hogy fosszalak meg valamitől, ami a tiéd, az nem lopás, csak elveszem, amit adsz.
- Akkor mit tegyek?
- Hát, amikor én megfosztok valakit valamitől, előtte figyelem egy darabig a szóban forgó egyént. Aztán feltámad az olthatatlan vágy a szerzésre. Hogy az enyém legyen, ami most más tulajdona.
- Biztos, hogy képes vagy rá?
- Mindenképpen. Ha feltámad bennem a bősz vágy a szerzésre, csakis akkor lehet kielégíteni, ha a másik fél meggyűlöl érte. Képes lennél megtenni?
- Gyűlölni foglak. Jaj, csak fossz meg tőle! ... Kérlek, vedd el tőlem az együttérzést!"
__________________


Last edited by Princ; 03-26-2011 at 13:44..
Reply With Quote