View Single Post
  #688  
Old 10-02-2012, 20:39
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Sziasztok.

Annyiban igaza van itt pár embernek, hogy már az alsóbb szinteken sincs játékélmény. Mikor én először regisztráltam ide pár barátommal, olyan szövetséget terveztünk ami ütőképes(1), és képes a kiadásait finanszírozni(2). Ahhoz, hogy a 2. rész teljesüljön, az mindenképp az 1. kárára megy. Így egy kezdő, csak egy másik kezdő ellen tud játszani. Egy normál* játékos ellen esélytelen. Hiszen nekik nem szükséges gyengíteniük a szövetséget termeléssel, vagy egy tolvaj taggal. Ellenben a kezdőknek igen, így hamar csalódás lesz a vége.

Más szóval ami roppant kellemetlen dolog egy kezdő számára, az az anyagiak... Egy kezdő sem úgy kezd neki a játéknak, hogy akkor most pár hónapig csak tekit írok, aztán kipróbálom milyen is a játék. Vagy felsunnyogok pár csoportot, minden akció nélkül, hogy ott termeljek pár hónapot, és aztán játsszak. Ők játszani szeretnének, viszont nem tudnak. Hiszen ha háborúba kerülnek, akkor pillanatok alatt tönkre megy az egész országuk, amiben akár több hét munkája is lehet. Így nekik csak egy 'demo' változat jut.

Szerintem ahhoz, hogy az új játékosoknak is esélyt tudjunk adni, valahogy meg kell oldani számukra, hogy ők is képesek legyenek tőkét szerezni, amivel végre elkezdhetnek játszani. De mivel ezt sem összelopni, sem összetermelni nem lehet, jelenleg képtelenség számukra.

*normál játékos alatt azt értem aki már megtanulta, hogy miről is szól a játék, és a megfelelő tőke megszerzése előtt el sem moccan 200 hekiről. Az ilyen játékos nem tart 10 könyvtárat 400 hekin, hogy fedezze a kopást, és 8 kovácsot sem tart a képzés miatt.+a profitot termelő épületek,stb. Egy kezdőnek ezeket muszáj tartania, ezzel is jelentős hátrányt szenvedve.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to RastArtist For This Useful Post: