View Single Post
  #16  
Old 04-14-2008, 00:08
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Ezzel nem értek egyet. Tudni kell elvonatkoztatni a valóságot a játéktól. Attól,hogy valaki tolvaj lesz,nem biztos,hogy a valóságban is enyveskezű. Esetleg ha valaki abban leli örömét,hogy minden számára elérhető célpontot mészárol(vagy renget a'la csofika ),attól nem feltétlen kell tömeggyilkosnak lennie a való életben.
Megy párhuzamosan a kettő,ne keverjük össze,mert csak bonyadalmak lesznek belőle.
Ebben nem értek veled eggyet. alapvetően a személyiséget tényleg kifejezi egy játékstilus. sok emberi tulajdonság megmutatkozik a játékban. a tolvaj nem jelenti hogy tolvaj a való életben, de jelentheti, hogy keresi a könnyü pénzszerzési lehetőségeket, akár mások kárán is, sztem a felfele távolról lopkodokra ez nagytöbbségében igaz.
ha meg vki mészárolgat folyamatosan, és elég agresszivan játszik, nem tömeggyilkos, de némi agresszióját itt fejezi ki. megmutatja a benne rejlő brutalitást, amit a valóvilágban pl nem mer kimutatni a társadalom szabta korlátok miatt.
de amik általában megmutatkoznak a játékon belül jópár országról: kitartás, büszkeség, ragaszkodás, lojalitás, önzetlenség, kapcsolat teremtő kézség, (és pár negatív is persze,agresszió, megalománia, bunkóság, kisebbségi érzet.
Sztem ezek a tulajdonságok igenis körvonalazzák az embert. és lehet,hogy közelebb áll az így kialakuló kép a valósághoz, mint mondjuk ahogy megismered. Alapvetően ha vki gerinctelen a játékon belül, nem tudom elképzelni,hogy a valóságban tökéletes ellentéte lenne.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote