View Single Post
  #2363  
Old 07-03-2011, 10:25
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Tegnap este a keszthelyi Balaton Színházban megrendezésre került második alkalommal a Míg a világ címet viselő táncmese. Oly izgatottan vártam a kezdést, mint annak idején A Gyilkos-tó legendájánál, s bár ismerőseim úgy nyilatkoztak, hogy utóbb említett színpadi mű sokkal szebb, szívmelengetőbb volt, nem kellett csalódnom a táncmesében sem.

Míg figyeltem az előadást, oly érzések keringtek bennem, melyeket nagyon sokáig megfogalmazni nem tudtam...

Látni azt, hogy kicsik ( 5-6 éves kortól) s nagyok (45-60 éves korig) azon fáradoznak, hogy hagyományainkat felelevenítve maradandót adjanak a nézőközönségnek, s általa azon polgártársaink figyelmét is felhívják Örökségeinkre, kik a mindennapok sűrűjében azokat elfeledték, jó érzéssel töltött el. Nincs minden veszve ezekben a nehéz napokban, mikor a minket elnyomni kívánó hatalom oly bőszen fáradozik ellenünk.

Néptánc, népdalok, élő zene hegedű, koboz, furulya, kaval, szaxofon, doromb, nagybőgő, dob, gardon s zongora hangszereken, vidám arcok a színpadon. Könnyeket csalt szemembe. Mindezek segítéségével elevenítették meg történelmünk egyes szakaszait, a Honfoglalástól kezdve napjainkig.

S eközben éreztem azt, amit fentebb említettem, s amiről nagyon ritkán beszélek: ismét éreztem minden porcikámban az Őseim erejét, azt a sok győztes csatát követő büszkeséget és örömöt, azt a rengeteg fájdalmat, melyet sokszor nem az idegen okozott, hanem a saját vérünk. Erő és büszkeség volt bennem. Magyar vagyok én is.



"Ma is ugyanazok a vén hegyek intenek feléd,ugyanaz a folyó kíséri utad,s ugyanaz a hit éltessen,hogy helye lesz itt a magyarnak,helye,míg a világ.."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Vent For This Useful Post: