View Single Post
  #10  
Old 05-16-2012, 12:58
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Amit szamóka adott linken ott van a módszer, amit én is javasolni akartam.

1. Fogsz egy pendrive-ot
2. letöltöd EZT
3. letöltesz vele egy linux disztribúciót (pl Ubuntu 12.04 LTS) a pendrive-ra
4. újraindítod a gépet és beállítod, hogy pendrive-ról bootolj
5. ráböksz a linux kipróbálására
6. hozzáférsz minden nem titkosított adathoz

Én sem vagyok informatikus
Nem hiszem, hogy ettől nincs egyszerűbb módszer, mivel még egy linux-ot se próbáltam sose, talán csak vagy 10éve egyszer láttam egy suse-t. Ha nem feltétlenül muszáj így csinálni, akkor hagynám egy másik módszernek.

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Vityu, én sem konyítok hozzá, de azt sejtem, hogy Kutya miről beszél. A te pc-det szétszeded, leveszed az oldalát, megnézed a te vinyódat, ahhoz csatlakozik egy széles (általában) szürke lapos kábel, amin van két csatlakozó. Az egyik a saját vinyódba van csatlakoztatva, a másik üres, na arra csatlakoztasd a kollégád vinyóját. Ha szerencséd van felismeri a géped, ha nem, akkor bios-os beállitások kellenek még. De ez már nem biztos.
Sami, köszönöm az észrevételt. Régen érdekeltek a gépek, és van fogalmam a master-slave helyekről az IDE kábelen, de a géphez a csatlakozást usb-ről is meg tudom oldani, mobil rack-ről. Így nem fogom szétszedni a gépet. Most már csak azt kéne tudni, hogy a Kuty által javasolt saját vindózzal hol tudok hozzáadni jogokat. (a felhasználói fiókoknál nem, az ziher, ott csak az enyém van, de ne mis csodálom, mert 2 vinyó, 2 telepítés.)


Dus, te meg most legyél olyan nagy informatikus -aki többet ér már most, mint én valaha fogok- ne a lefelé nyomogatásba merüljön ki a tudásod.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote