View Single Post
  #842  
Old 09-09-2014, 13:55
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Mivel mar eleg regota fel lett dobva a kerdes, hogy mit is kellene csinalni az uj jatekosok megtartasa erdekeben, es meg mindig nem jutottunk tul sok konkret megoldasra, gondolkoztam a felvetett javaslatokon.

Eloszor is rakerestem, hogy valojaban hany online game van jelenleg ami meg mindig 'text based' es kellemesen meglepodtem,hogy van meg boven.

Volt aki azt vetette fel, hogy kellene szinesiteni kepekkel stb. Igen lattam, hogy a text base jatekokban is vannak kepek, mondjuk nehannyal lehetne szinesiteni az oldalakat a jelenlegi tablazatok mellett, ha ez nem lassitana le az oldalak valtasat. De mennyire tartana meg az uj jatekost? Szerintem nem sokkal tovabb.

Volt aki azt javasolta, hogy tegyuk a kezdoket kulon, vagy gepi egysegek legyenek stb...
Elsonek jonak hangzott, de belegondolva, a hodito nem egy tamagocsi jatek, ha meg a szamitogep ellen akar valaki jatszani arra van sok mas jatek. A hodito azert jo jatek mert minden egyes harc es tett elo szemely ellen megy es nem lehet 100%ba tudni mi fog tortenni. A gepi egyseg egy ido utan kiszamithato es unalmassa valik aztan megyunk keresunk ujjat.

Tovabba azt is olvastam hogy a text base strategy jatekokat 'hardcore' jatekosok jatszak leginkabb. Szerintem mielott barmi javaslatot teszunk fel, el kellene donteni, hogy valojaban kik ezek az uj jatekosok akiket keresunk? Mert ha a mai tizeneveseket nezzuk, azok inkabb kepeket nyomogatnak, van kivetel, de legtobbet nem koti le a sok elore tervezgetes, felkeszules stb.
Rajuk inkabb a gyors eredmeny jellemzo, rogton bele a tettekbe es a szamitogep iranyitja a hatterbe a tobbit, ok a micro dolgokkal nem akarnak foglalkozni.

Mert ugye valljuk be, hogy a Hodito ennel sokkal osszetettebb jatek. Sakkban sem csak toljuk a figurakat egyik kockarol a masikra, sokszor orakig gondolkozik valaki a kovetkezo lepesen elvegre a strategiat ki kell dolgozni.

Mindezzel annyit akarok mondani, hogy eloszor el kellene donteni merre akarjuk vinni a jatekot? Ha a fiatal nemzedekhez akkor eleg nagy valtozasok kellenenek a rogtoni eredmenyekhez. Ha pedig inkabb megszeretnenk fogni azokat akik 'hardcore' jatekosok es a strategia jobban erdekli oket mint hogy nyomom a kepes gombot es rogton tortenik valami, akkor meg el kellene gondolkozni azon, hogy hol hirdetunk es kiket er el a hirdetes. Jelenleg fogalmam sincs az uj jatekosok hany evesek stb.

A jatek akkor jo ha elvezetes, izgalmas, es elmenyekben, de legfokeppen esemennyekben gazdag. Ez szerintem ugy igaz a regi jatekosokra is mint az ujjakra. Tehat ha megakarunk tartani sok uj jatekost, akkor ezt meg kell adni nekik, hogy megszeressek a jatekot. De amig csak beszelunk rola es semmit nem csinalunk, meg proba keppen sem ez erdekben addig nem fog semmi sem tortenni.

Hozzuk be vegre a Hodito 8at, kepesen stb. Nem kellenek nem tudom milyen mozgo villogo dolgok, eleg ahogy feljebb irtam, nehany kep a tablazatok melle. Kezdetnek boven eleg. Terjesszuk a jatekot az idosebbek kozott is nemcsak a tizenevesek kozott es a hirdetesbe legyen benne, hogy ez egy komoly strategiailag osszetett, text based jatek. Az ujjaknak ha kell Ati jeloljon ki segitoket a segito forumon, de csinaljunk mar valamit ne csak vitazzuk. Ha valami nem olyan terre fordul vissza lehet vonni, es ha meg igy sem fog menni akkor legalabb mondhassuk hogy megprobaltuk. Kezdjunk bele, lepesrol lepesre.

Felajanlom ha kell jovok tesztelni a 8at, csak tortenjen mar valami uj, hogy feltudnank lenditeni a jatekot es ha minden jol megy jonnek az ujjak es lehet a regiek kozul is vissza ternenek mert lassak, hogy van haladas. Szerintem mindenkinek be kell latni, hogy ez sokaig nem fog tudni igy menni. Nem csak kenyelmi dolgok kellenek, hanem valami uj is ami valtoztat a jatekon, hogy ne legyen mindig a megszokott mert mar mindenki megunta es lassan nem lessz ki ellen jatszani.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote