Thread: Budai Kilátók
View Single Post
  #1  
Old 10-24-2006, 19:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Budai Kilátók

Jó kis kihagyás után ismét egy budai túra... Ez se tegnap volt, de még csak most jutottam odáig, hogy a képeket letöltsem. :) Ráadásul a képek nem is az igaziak, mert telefonnal készültek... Sebaj, vágjunk bele. :)

Szép helyekre vezetett a túra......... :) Ennyit a pozitívumokról. ;) Komolyra fordítva a szót, sajnos ez a túra nem tartozik a kedvenceim közé. Nem a terep miatt, nem az időjárás miatt, ezekkel semmi gond nem volt. Jobb szervezést viszont láttam már.

Először is a túra tényleges távját szerintem kevesen teljesítették, akik ismerték a terepet, mindenhol találtak levágható részeket. Máshol eddig ilyen kiskapukat nem nagyon hagytak.

Az ellenőrzőpontokon sehol nem volt semmi enni-innivaló, ami számomra fura volt, pláne, hogy végig olyan turistautakon haladt a tényleges útvonal, amerre mégcsak egy működő kút se volt.

Intermezzoként pár kép. :)








A fentiek közül talán az Erzsébet-kilátón kívül a többi kevésbé ismert. Második a Kaán Károly-kilátó, harmadik a Kis-hárs-hegyi kilátó.

A következő kép a Tarnai-pihenő, érdekes, hogy sose jártam még erre. :) Fene gondolta volna, hogy még van a budai hegységben ismeretlen környék. :)

Itt cserkészek tartottak épp kiselőadást a tölgyekről, mi, túrázók pedig gyönyörködtünk a kilátásban, majd tanácstalanul álltunk, hogy merre is van itt az ellenőrzőpont. :)

Egyik tipp bejött, a cserkészek mellett felállított kis sátor volt az, csoda, hogy valakinek eszébe jutott... :) Nem reklámozták túl erősen, hogy az ott áldogáló többtucat ember esetleg oda menjen. :)



A következő kép egy friss építésű kilátó, a Csergezán-kilátó. A maga 559 méterével magasságban lekörözte az eddigi vezető Erzsébet-kilátót.

Az ellenőrzőpont megtalálása itt se volt egyszerű, itt is többen tanácstalanul ácsorogtak. "Állítólag odafent van." volt a legbíztatóbb mondat, majd a tériszonyosok itt nagyjából ki is eshettek volna a versenyből, ha nem viszi valaki fel a papírjukat. Nem a legszerencsésebb megoldás. :)



No de végül beértünk, ahol meleg étel várt ránk. Kétféle is. :) Igaz, mire mi beértünk, már nem volt választás. A "milyen leves van?" kérdésre a szervezők nem tudtak pontosn válaszolni, mondván, hogy még nem ettek. ;) Öööö, jó. :)

Végül mi vegák éhen maradtunk, de legalább becserélhettük a levest némi italra. :)

A később érkezők már kitűzőt se kaptak, mert elfogyott... Az oklevélen pedig üresen virít a "P.H." felirat... pecsétet nem kaptunk rá, mert elmosódna..... :)

A hazautat legalább segítették fénymásolt menetrendekkel, hogy lehessen tudni, mikor jön a busz. Kár, hogy tavalyi menetrend volt. :D Minden nem lehet tökéletes. :):):)

Hazafele még egy kis gyermekvasutazás belefért az időbe, meg egyszerűbb is volt, mint 3 busszal menni. :)

__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 10-24-2006 at 19:49..
Reply With Quote
Sponsored Links