View Single Post
  #91  
Old 11-12-2009, 11:47
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Még nem végeztél, készült hozzá 2 DVD(?) film is, a "Razor" és a "The Plan", előbbi a Pegazusról szól, utóbbi az első két évad egyes eseményeit mutatja be Cylon oldalról.
Vágom, hogy vannak ilyenek hozzá. De az idővonalon nem változtatnak. És szerintem a pszichológiája mellett az idővonal a legtutibb.
Az egész emberi létezést elkapja nagyon a történet, annak minden aspektusát, és fel is borítja rendesen a kliséket, szerintem ezért tökéletes.

[spoiler következik]

Mekkora jó már, hogy a múltban játszódik és nem a jövőben (ennek szurkoltam végig, anélkül, hogy tudtam volna mi lesz a vége), és, hogy a Földet miért hívják Földnek, valamint, hogy ez az emberiség 4. nekifutása (Kobol, Föld, 12 kolónia után). És a legdurvább az, hogy nem lináris történelemszemléletű, hanem ciklikusságot feltételez. Más sci-fikhez képest, ahol halad előre a "történelem", itt mindig megbicsaklik: nagyon kizökkent a mindennapokból az egész a maga teljességében
És emelett még többféle hitrendszer is bele van szőve, a mai monotheizmusok a sztori szerint a cylonok hitén alapszanak (!).
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 11-12-2009 at 11:54..
Reply With Quote
Sponsored Links