View Single Post
  #46  
Old 10-12-2014, 20:15
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ati,

Szerintem a 'jo jatekos' mindenkinek mast jelent. Aki szorakozasbol jatszik annak azt, hogy na egy jot jatszottam, aki minel tobb szemet akar annak azt hogy vegre elertem a 10+ szemet, aki mindig nyerni akar, annak azt, hogy mar honapok ota senki nem tudott nyerni ellenem, stb...

Parbaj, nem ertem miert a parbaj hatarozna meg ki a jo jatekos. Engem peldaul se a parbaj se a hetvegi nem vonz, plusz van millio mas dolgom a jatekon kivul.

Elejen irtad, hogy miert nincs egy jatekos sem az A felsobb szovijeibol parbajon. Hiszen mind regi jatekos es mivel elertek, hogy oda kerultek nekik jo jatekosoknak kellene szamitani.

Hmm, akkor nezzunk engem. Mindenki tudja ki vagyok igy ez nem titok. 2011 Januar 1-en szakadt ram eleg rossz korulmenyek kozott a vezerseg. Rossz korulmenyek kozott ertem, szovi leegve, leverve, tagok kivalva beleertve a regi vezert aki evekig vitte a klant, es magan eletemben is problemaim voltak pont. A bennt maradt tagok kozul senki nem akart/tudott vallalkozni erre, mindenki ugy gondolta, hogy csak en vagyok az aki a szovit talpra tudna allitani es vinni tovabb.
En nem gondoltam persze ezt magamrol, de mivel nagyon megszerettem a tagokat es bizony megsirattam volna ha a szovi megszunik, hat jol van legyen. A szovi a mai napig is az en kezem alatt mukodik, akkor most jo jatekos vagyok?

Az evek soran, nyertunk, vesztettunk, nevettunk, sirtunk, orjongtunk es szidtuk az ellent. Jo jatekos vagyok?
Az evek soran tobbszorosen kinnt voltam mint az napi legjobb, jo jatekos vagyok?
Az evek soran levezettem eleg szep eredmenyes szovicsatakat, jo jatekos vagyok?
Az evek soran elkoltottunk hatalmas vagyonokat, uj tagokat felhozni, tanitani, kidobtam aki veszekedett es nem kozenk valo volt, stb.. jo jatekos vagyok?
Az evek soran megengedtem mindent amit tudtam a tagoknak, hogy mindenki tudjon jatszani, mindenkinek meglegyen mindene meg akkor is ha az en orim honapokig csak termelt es nem harcolt. Jo jatekos vagyok?
Az evek soran tobbszor megfordult a fejemben, hogy nekem mar nincs mit bizonyitani abba hagyjuk, de amig legalabb 1 jatekos rajtam kivul a klanbol jatszani akar addig nekem nem szabad feladni, jo jatekos vagyok?

Minden napom egy resze azzal tellik el, hogy tervezek, nezem a korulmenyeket, nezem a tagokat, figyelem, kerdezem szamon veszem mit csinalnak, mennyit termelnek, hogyan vannak beepitkezve, ki mit akar elerni, megvan mindenkinek ami kell, szovi fenntartasa meglegyen, van kaja, fegyo, anyag, tartalek, hol vannak az ellenfelek es ezt sorolhatnam hosszan, kozbe dorgalok, dicserek, kiabalok, nevetek es sirok sokszor egyszerre. Mennyi idom, energiam marad ezen kivul meg a parbajra?

Aki nincs az Aba a felso klanok kozott, az nem hiszi el, mennyi munkaba es mekkora vagyonba es mennyi idobe kerul odajutni, es persze nemcsak oda jutni kell, ott meg is kell tudni maradni, es akkor ne is mondjam mennyibe kerul tobb nagy orszagos szovi fennt tartasa.

Mas.

Igen, en voltam az egyike azok kozott aki harcolt a felelf elleni valtozasnak. Nem azert mert nem tudok alkalmazkodni hozza, meglehet nezni, epitettem boven bankot. Le is huztak a felelfek tobb 100 millat rolam mire beepultek a bankok de elkonyveltem ezt kellett fizetnem erte. En azert harcoltam ellene mert sokallottam az aranyt amit megadtal neki. Nem mindig a valtozas ellen harcolnak a regiek, hanem mert a mult meg eszukbe jut amikor tudjak mi lett a vegen, es kiszamoljak, hogy az arany az nem eleg igazsagos azert.

Sot, tolem lehet 15/15 az elit, alkalmazkodunk ahhoz is ha behozod, vagy barmihez, ha ellene szolunk nem azert mert nem akarjuk a valtozast, hanem mindig van valami mas hattere. A regi jatekosok nem csak azt gondoljak at ami valtozik, hanem ezzel egyutt mi mas valtozik majd.

Plusz most elore megmondom ez a honaponkenti valtozas, behozod, alkalmazkodunk hozza. Azt is megmondom, hogy a piac foleg Aba ezt most magatol csinalja, azaz a jatekosok attol fuggoen mi keszul arra valtoztassak a piacot Mindig lehet tudni valami keszul. Ha ezen felul te beakarsz hozni meg tobbet, akkor hajra, de arra szamitcsal, hogy megvitatjuk mert szeretunk teged Elvegre mindennek van ellentete es az a jo ha mindket oldalrol megvizsgaljuk. Kepzeld el ha senki nem szolna hozza semmihez... Aztan az ilyen fajta valtozast a regiek elkonyvelik, rakeszulnek, es lehet nem is epulnek at, atveszelik azt annyi. Ha meg az epitkezesen van a hangsuly akkor megmondom azt most is allandoan csinaljuk, lehet nem olyan gyakran mint ha minden honapban lenne valami, hanem jelenleg attol fuggoen hogy most harcolunk, termelunk stb.. Barmit ki lehet probalni, de nem biztos jot tesz a jateknak

Ha engem kerdezel, az apro valtozasok nem igen fogjak a regieket megneheziteni, hiszem mar tul sok mindent ateltunk a jatekban. Nagyobb valtozasokat ami tobb mindenre hat a jatekban meg ugyis megvitatjuk veled. Elvegre ez egy haborus jatek, harcolunk a jatekert

Igazabol, szivem szerint viszont szeretnek valtozasokat latni, elsosorban azon a reszen amit senki nem akar valtoztatni, meghozza, hogy mennyibe kerul mar egy harc egy nagy orszagnak. Ezen kivul, meg talan valami plusz, ami meg nem volt es szinesitene a jatekot de nem nehezitene vagy valtoztatna hanem inkabb hozza adna. Ha kivancsi vagy mire gondolok priviben megirhatom.

Egyenlore ennyi jutott az eszembe a jo jatekosrol, meg a valtoztatasokrol.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post: