View Single Post
  #41  
Old 09-15-2014, 16:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Aki akarta, az már leírta, hogy szerinte mitől lesz valaki jó játékos. Azt hiszem, hogy ezt a témát kiveséztük.

És akkor most leírom a dilemmámat.

Kb azt tudom leszűrni a válaszokból, amit sejtettem, és amit a legelső beírásban is írtam. Amint felmerült az a gondolat, hogy bármin érdemben változtassunk, már ebben a témában is (hát még a fejlesztések témában) jöttek az ellenkezések, a téma teljesen más irányba való elterelései stb.

Leírom a saját véleményemet is: lehet valaki régóta Hódítós, rászánhat valaki napi 10 órát a játékra, de ha nem tud alkalmazkodni egy esetlegesen megváltozó körülményhez (például új faj, régi faj változtatása, egyes funkciók megváltozása -- ezekre volt példa az utóbbi időben), akkor ő szerintem nem jó játékos. Akkor sem, ha kis 20-assal a neve mellett jár körbe, és akkor sem, ha övé a legnagyobb értékű ország valamelyik csoportban, vagy épp az egész játékban.

Azt gondolom, hogy akkor lesz valaki igazán jó, ha gondolkozik, ha tervez; nem csak egyszer felállít egy "nyerő stratégiát", és inkább mindenkit szíd a körülmények változásakor, mintsem hogy átalakítsa ezt a stratégiát.

Régi tervem, hogy folyamatosan változó körülmények legyenek a Hódítóban. "Augusztusban rengeteg a napsütés, eső is esik, ezért minden tanya több élelmet termel." "Novemberben beköszönt az igazán borús. esős időjárás, az emberek hantgulata a szokottnál jobban romlik." "Decemberben alig van napsütés, szinte egész nap sötétség uralkodik minden országban, ezért a tolvajok sokkal ügyesebbek, mint máskor." "Márciusban mindenki örül a tavasz beköszöntének, már mozogna, menne valamerre, ezért a katonák minden támadóakciója erősebb."

Nem ilyen havi ciklikus formában, de a folyamatos apró változások remélem érezhetőek belőle.

Most nem kell annyi tanya, lehet a helyükre barakkot építeni, és támadni, akit addig nem tudtam beütni. Most erősebbek a támadóegységek, most is meg lehet ezt próbálni. Most a tolvajok erősebbek, úgyhogy nem kéne annyi lopható árut az országban tartani. Apró, de sok esetben egész háborúkat eldöntő változásoktól a nagyobb átmeneti változásokig vegyesen. Ha tudod, hogy 2 hét múlva arra kell készülnöd, hogy a piaci tekercsárak megemelkednek, akkor erre rá tudsz már most készülni, és ezt kihasználni, akár békeidőben, akár háborúra készülve.

És akkor itt jön a dilemmám: az egyik tábor szerint legyenek módosítások, mert az jó, mert akkor izgalmas minden, és végre újra kell számolni mindent, nem csak a megszokott sablon szerint játszani; a másik tábor szerint pedig ha még 2 tanyát kell építnem, akkor inkább itthagyom a francba a játékot.

És a fórum szerint ez a második tábor az erősebb. Emiatt is van mostanában ilyen csönd a fórumon, mert szomorúan vettem tudomásul, hogy a "változtassunk, mert az jó!" szlogenek sokaknál csak addig tartanak, ameddig ténylegesen meg nem változik valami. Akkor már rögtön "jajj, ezt miért kellett?!".

Ennyi. Ez a nagy dilemmám. Csak hogy tiszta legyen, hogy miért indult ez a téma.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links