View Single Post
  #1  
Old 02-03-2008, 16:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Barlangtól-Barlangig

Tavalyról megmaradt emlékeimben, hogy a célban folyt rólam a víz. Ez idén se volt másként. :) Jó kis szintekkel tűzdelt, de hamar teljesíthető túra ez, megmászva pár hegyet (lásd szintemelkedés, 3d térkép, vagy Google Earth file), megnézve jópár barlangot a budai hegyek között, amiről esetleg addig nem is hallott az ember, és túra végére jól elfáradva. :)

Idén az első pontra igyekeztem nem szemből eljutni, úgyhogy követtem a tömeget. :) Vagy tanultam a tavalyi eltévedésből (tuti :)), vagy idén egyértelműbb lett a leírás, de most eszembe nem jutott volna már az elején elkavarni. :)

Úgyhogy az eredeti útvonal szerint fel a Mátyás-hegyre. Hát, elvétedve lehet, hogy rövidebb volt. ;)

Amit picit hiányoltam, az a kevésbé részletes leírás. Ahol csak annyi szerepel, hogy melyik jelzésen kell menni a következő pontig. Az itinerben külön volt választva a barlangokról szóló 2 oldalas leírás (igen hasznos olvasmány!) az útvonaltól, de még így is hosszúnak, és megjegyezhetetlennek tűnt. A pontokon való gyors átolvasáson kívül útközben nem nagyon került elő, máskor azért rendszeresen szoktam nézegetni. Igaz, nagyon nem is kellett, mert a szalagozás jó volt mindenfele, időnként a túra neve és rövid leírása is szerepelt kiragasztva, nehogy valaki esetleg egy másik túra szalagozásával keverje. (Lásd Bagjas-futóverseny... ;))

A következő megmászandó hegy a Hármashatár-hegy, ez is jó kis emelkedő.

A Nagy-réten levő pontnál megörültem, hogy Twix csoki is van, az egyik kedvencem, és túrákon ilyesmit nem szoktak adni. :) Ez a lelkesedés hamar alábbhagyott, amint elkezdtem enni, és szembesültem vele, hogy a fagyott Twix nem olyan jó. :) Mostanra itthon már biztos kiolvadt, majd itthoni csemegének jó lesz. :)

A Bátori-barlangnál a tavalyi kötélpályához hasonlóan most is volt segítség a meredek sziklafal megmászásához. Félelmetes volt, ahogy pont alattam zuhant egy nagyobb kődarab a mélybe...

A Vaskapu-hegy határozottan új. :) Tavaly az Apáthy-szikla körül volt a p ont, most egy kicsit feljebb. Vertikálisan feljebb. :) Úgy is mondhatnám, hogy normál esetben szinte megmászhatatlanul feljebb. :) Ezen segített itt is a csúcsig kifeszített kötél. Ötletes, ez nagyon tetszett. :) A lejövetel már egyszerűbb volt, mert van a hegynek egy lankásabb oldala is, de ezt a felmászást nem hagytam volna ki. :)

Gyönyörű időnk volt, végig szép napsütésben lehetett haladni, még ha helyenként fagyott is reggel.

Tavaly a túra végén kaptunk képeslapot, idén nem. :( Nem is volt beigérve persze, csak ez tavaly nagyon tetszett. Idén viszont volt más, ami szintén tetszett, úgyhogy jó kis vasárnap délelőtti túra volt ez, köszönjük a szervezést! :)

Pár kép, hátha jövőre már tényleg kedvet kaptok. ;)


Reggeli városi látkép:




Fel, fel, fel a Mátyás-hegyre:




Volt kőbánya, most woodoo szertartások helye. ;)




Nappali látkép, valahol a messzi távolban az Erzsébet-kilátóval:




Az Apáthy-szikla közelében levő kilátó-pont:




A megtett út térképe:




Ugyanez szintemelkedés fényében:




És ugyanez 3D-ben:



A túra útvonala Google Earth formátumban letölthető innen.

Idei stat: 112,7 km + 20,6 km = 133,3 km

Hmm, tavaly ilyenkor már hosszabb távon voltam túl... Érdekes... :)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links