Thread: Foci
View Single Post
  #29  
Old 10-12-2006, 15:01
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hááát ...őszintén megmondom én sem erre az eredményre számítottam.
Most nem ezért vagy azért, de szerény véleményem szerint a magyar focistáknak kicsit nagyobb az arcuk mint kéne, ami a médián keresztüli nyilatkozatokból is észrevehető. A média ezt még jobban felfújja így a magyar fociközönség előtt szupercsapatként álítódnak be. Logikus, hogy ezek után az elvárások is megnőnek és ilyenkor lehet jóóó nagyot a földre huppanni, amikor a közönséggel együtt maguk a focisták is elhiszik magukról, hogy félistenek és legyőzhetetlenek. Lehet, hogy ezért a véleményezésért most pár magyar focidrukker nem fog szeretni, de sajnos ez az igazság.
Hasonló cipőben járt a Szerb válogatott is a VB-n. Mást sem írt a média, csak hogy nehéz csopi + minden, de tovább lehet jutni... mit nekünk Hollandia + Argentína... és a végén úgy elhúzták a nótánkat, hogy csak na!
Pölö egy ellenpélda: Az ifi válogatott múlt héten fogadta a Svéd válogatottat. Az U21 EB-re való kijutásért játszották az első meccset Újvidéken. Minden újság EB bajnokság-esélyesként beszélt a válogatottról, majd jött egy 3:0ás Zakó hazai pályán Nem hogy EB bajnokság esélye, hanem maga a kijutás esélye is elszállt. A média istenítette a Svédeket, főleg egy szerb származású Svédországban élő csatárt (aki 2gólt is lőtt), a hazai fiataljainkat + a sárba döngölte.
Az ifi csapat megfogadta, hogy ha törik ha szakad, de nem hoz szégyent a nemzetre és ha az esélyek már el is szálltak a továbbjutásra a svédországi visszavágón megmutatják, hogy érnek valamit.
És lám csoda történt. A nagyképű fiatalok elkeztek azzal foglalkozni amivel egy válogatott szineiben fellépő játékosnak kell és eljutott a kobakjukig, hogy nem csupán magukért, hanem a hazájuk becsületéért is pályár lépnek. Puff neki Svédország - Szerbia 0:5

Szal kicsit most elragadtattam magam, de a lényeg benne van.
Egy profi focista ne a fellegekben, hanem a földön illetve a füvön próbáljon meg járni és játszani... talán akkor elkerülhetők a tegnapihoz hasonló csalódások
Reply With Quote