View Single Post
  #1  
Old 03-31-2007, 17:16
Madzin Madzin is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 57
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem?

Udv Mindenkinek.

Mivel ejjel unatkoztam ezert kicsit agyaltam hogy mi hianyzik a jatekbol. Tortenelmi teny hogy a kozepkorban a vallas szerepe nagyon nagy volt. (eleg csak a keresztes haborukra gondolni.) Javaslatom az lenne hogy talan a 7.0 –as verzioban be lehetne –e vezetni mint tenyezot. Kicsit agyaltam rajta hogy hogyan lehetne ugy megoldni ezt az uj lehetoseget hogy az ne jarjon jatekos vesztessel (csak fejlesztesi munkaval) es raadasul ertelme is legyen. Kovetkezokre jutottam,
Minden szinten van lehetosege egy orszagnak eldontenie melyik vallasi csoporthoz kivan tartozni.
A vallasnak szerepe lenne.
1. Ha azonos vallasu orszag tamadja, lopja , artozza a masikat akkor a hatekonysag 50 % osra csokken.
2. Minden vallasnak van valami bonusza az adott orszag eletere nezve.
Vallas_1: Mivel nem hisz a termeszetfeletti letezeseben ezert a tudomanyekercseket nem 20 kor hanem 15 kor alatt irja.
Vallas_2: +5 % katonai ero.
Vallas_3: Lakashelyzetre +5 % bonnusz.
Vallas_4: A moral ( katonai es nem katonai ) mind 90 % hoz kozelit nem 75 –hoz.
Vallas_5: 1 Bank 22.500 aranyat termel nem 7500 at koronkent.
Vallas_6: Minden epulet epitese 2 illetve 1 korrel gyorsabb. Epuletei fentartasi koltsege 30 % alacsonyabb.

Es akkor ezekhez egy SZEMELYISEG : Teologus + 1 vallast valaszhat.
Mindenkeppen szinesitene a jatekot, ezzel egy ujjabb kombinaciot hozna be , de meg nem bonyolitana tull a dolgokat.

Tudom egyeseknek kicsit sok lesz ez a mennyisegu uj info, ezert azokat kerem olvassak el meg egyszer es gondlojak at mielott szetoffoljak a temat.

Ha mar szerepelt az elvetett javaslatok kozt akkor elnezest , de ugy erzem hogy meg ez az egy terulet hianyzik egy kozepkori startegia jatekbol.

Last edited by Madzin; 04-01-2007 at 12:44..
Sponsored Links