Thread: mobil internet
View Single Post
  #10  
Old 03-13-2008, 08:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
egyre több internetes reklám hirdeti ezt a lehetőséget. én nagyon nem értek a gépekhez, de lehetőségeimhez képest utánnajártam.
szóval adnak egy kis kártyát, amit be kéne dugni a laptopba (van rajta beépített ilyen nyílás vagy azt is hozzá kéne venni?) és 24 órás netet biztosít.

amit én pikpak észrevettem h előnye a rugalmasság ill. az ára: 5-7e ft/hónap, míg a házi, asztali pcmhez 9-10e ft, hátránya h korlátozott, 5-6giga/hónap

kérdésem a következő: ilyen egyszerű lenne az egész? ha nem töltök le abszolút semmit, csak böngészek + skype, msn az mennyi adatmennyiség, gondolom bőven 5giga alatt?
Vagy kártyát kapsz, amit be kell dugni a laptopba, vagy van olyan is, ami egy kis külső modem, amit USB portra dugsz. Ez utóbbi használható asztali géppel is, nemcsak laptoppal (ha van USB portja).

5 gigát az a baj, hogy elég könnyen össze lehet szedni, ha csak ezt használod netezésre.

Vodánálláttam olyan akciót, hogy korlátlan forgalom, HA csak netre, emailre, meg ilyesmire használod. Viszont ha bármi letöltőprogramot használsz, akkor él az 5 gigás korlát. Nem tudom, hogy ez mennyire szezonális jellegű akció, és meg fogják-e szüntetni egy hónap múlva. Sajnos más akcióval volt már erre példa.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote