View Single Post
  #28  
Old 02-06-2011, 17:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Számok címszó alá akkor is beleférne.

Ha le vannak írva a toli- és vari akciók sikerességéhez szükséges tudnivalók (körtáv, helyezésbeli különbség, értékkülönbségre vonatkozó képletek), amik ugyancsak stratégiákat befolyásolnak, mert azokkal tudsz számolni, hogy hányszor férsz be, mit éri meg annyiból kihozni, mi az, amivel a leghatásosabb vagy, vagy esetleg mennyi katit kell lefokozni, hogy megérje egyáltalán az akciót elindítani.
És ezek a tudnivalók sokkal inkább stratégiai jellegűek, mint az, hogy ki tudom-e egyáltalán küldeni a seregem.
Nem mondom, hogy hatalmas probléma, és ellehetetleníti a játékomat, hogy nincs leírva a képlet a súgóban, ugyanakkor szerintem a súgó arra van, hogy ha nem tudok valami képletet, változót, onnan azt is kileshetem.
Az említett tolvaj- és varázsló akciók sikerességét elég nehéz kitapasztalni.
Ellenben az elvitt kaját igen. 200 hektáron elindítom az első támadásomat 500lóval és azt látom, hogy elvittek 166 bála kaját. 166/500=0,332 Tehát 3 ló visz el 1 bála kaját.

Ahhoz, hogy kitapasztald, hogy a tolvajok mikor mennyit hoznak, igen sokat kell lopkodnod, úgy, hogy mondjuk közben 100 pontokat fokozgatsz, és közben kérdezed az ellent, hogy mennyiből loptál. Mondjuk azt, nem megoldhatatlan, de senki sem fogja letesztelni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)