View Single Post
  #26  
Old 02-06-2011, 16:52
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szeriontem az, hogy mennyit visz el a sereg, majdnem lényegtelen. Persze nem az, de nem egy csatát eldöntő lovaserő. Én nagyon sokáig nem tudtam, mert enm érdekelt, majd csak A-ban szorultam rá, és sose döntött el egy háborút az, hogy mennyi kaja kell hozzá.


Az meg, hogy tudod, hogy mennyi gabona kell a támadáshoz, és, hogy a 3 körhöz kevés gabonával indulsz neki támadni, hogyha az ellen elmozog, akkor ne mehess ki annyira, szerintem már bőven stratégiai jellegű kérdés. Azt mindenki találja ki magának, vagy kérdezze meg, úgyis segítünk.

Számok címszó alá akkor is beleférne.

Ha le vannak írva a toli- és vari akciók sikerességéhez szükséges tudnivalók (körtáv, helyezésbeli különbség, értékkülönbségre vonatkozó képletek), amik ugyancsak stratégiákat befolyásolnak, mert azokkal tudsz számolni, hogy hányszor férsz be, mit éri meg annyiból kihozni, mi az, amivel a leghatásosabb vagy, vagy esetleg mennyi katit kell lefokozni, hogy megérje egyáltalán az akciót elindítani.
És ezek a tudnivalók sokkal inkább stratégiai jellegűek, mint az, hogy ki tudom-e egyáltalán küldeni a seregem.
Nem mondom, hogy hatalmas probléma, és ellehetetleníti a játékomat, hogy nincs leírva a képlet a súgóban, ugyanakkor szerintem a súgó arra van, hogy ha nem tudok valami képletet, változót, onnan azt is kileshetem.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto