Thread: Őszi Mátra 30
View Single Post
  #3  
Old 09-30-2007, 12:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nagyon jó kis túra volt ez!

Odafele valóban erős köd volt sokfele, de a rajtba érkezéskor odafönt ebből már semmi nem látszódott. Megvan annak is az előnye, ha 900 méter fölöttről indul az ember. :)

Azzal indítottunk, hogy a 900 méterről lementünk 500-ra, aztán ennek a végén megvolt a maga böjtje. ;) No de közben azért jópár hegytetőt meg kellett mászni... :)

Az itiner nagyon tetszett, különösen az, hogy mindenhol írta, hogy hol milyen geoládák találhatók a közelben. :) Máshol ezzel még nem találkoztam, de nagyon tetszett. :)

Persze a ládászásnak is megvolt a maga eredménye: már az első pont előtt sikerült egy hatalmasat esnem, rá a kezemre, úgyhogy a túra további részének alaphangulatát ez megadta. Sokkal jobb lett volna enélkül a kis baleset nélkül... :)

Ettől függetlenül meglett a 4 ládikó, és a túra szintidőn belüli teljesítése is, még ha sokan nem is értették, hogy miért úgy mászkálok, hogy a fejem fölé tartom a kezem. ;)

Az ellátás jó volt, egy helyen csoki, máshol pedig üdítő várt. Vizet is lehetett tulajdonképpen szerezni útközben, akár forrásból, akár nyomóskútból (preferált).

A túra első kb 20 kilométerét elég bandulolósra vettük, 3,3km/h áltagot sikerült produkálni, úgyhogy az utolsó előtti ponttól kicsit belehúztam, hogy meglegyen a szintidő. Meglett. :)

Az utolsó pont után egy elég érdekes emelkedő várt, úgy 190 méter hirtelen felfele, kb ugyanennyi távon... Itt beszélgettem szépeket a heggyel. ;)

A végén szép emléklap és kitűző várt.

Összességében jó túra volt, szép helyeken. Erről a képek mindjárt tanuskodnak is. :)

Íme:
















Jártunk itt is:



És itt is:



Fallóskúti Mária kápolna. Itt hatalmas bazársor várt minden érdeklődőt, megmondom őszintén, hogy ez nekem kicsit lehangoló volt. Egy szép, és vallásilag fontos helyet ilyesmivel elrontani...









A térkép:



És a szintvázlat:




Idei stat:

656,3 km + 31,9 km = 688,2 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote