View Single Post
  #465  
Old 03-02-2011, 17:58
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Gondoltam, hogy vannak ilyen emberek. Kicsit talán meglepő, de nem a leggazdagabb országokban költenek a legtöbbet online játékokra.
A kinézet esetében az új regelők - és maradók - célzására gondoltam elsősorban.
Nagy potenciál van szerintem egy online játék monetizálásában, ugyanis a megvásárolható dolgoknak szinte nulla a marginális költsége. Csak a vizualitás témájában maradva: előállítasz egy egyedi vizuális elemet, majd minden egyes vásárlás költsége számodra szinte csak az a pár kilobyte hely vagy sávszél.
Ennél a vizualitásnál egyébként vannak jobb ötleteim, csak azok ellentmondásosak lehetnek. De biztosan lehet találni olyan megoldásokat, amit Ati is jó szívvel fel tud vállalni.
Két lényeges elv lehet fontos szerintem: az egyik, hogy nem eladni kell valamit, hanem újraeladni, mivel az fenntarthatóságot és fogyasztói elégedettséget is jelent egyszerre. Ebből a szempontból tippem szerint a VIP rendszer jól működhet, mivel kimagasló lehet az újravásárlási ráta - ez egy jó modell, itt a volumen növelésével lehet érdemes próbálkozni.
A másik pedig, hogy nem szabad gátat szabni a fogyasztó vásárlási hajlamának azzal, hogy egyáltalán van olyan időpillanat, amikor nem tud venni valamit ha akar. A fogyasztó felnőtt ember, majd ő szabályozza a költése mennyiségét (vagy ha gyerek, akkor legfeljebb jól felpofozzák a szülei és legalább tanult valamit), szóval még morális probléma sincs ezzel.
Ez így nekem már nagyon általános.
Quote:
Ennél a vizualitásnál egyébként vannak jobb ötleteim, csak azok ellentmondásosak lehetnek.
Inkább írd le az ötleteid nyugodtan
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote