Thread: Himnuszok
View Single Post
  #33  
Old 02-28-2011, 16:09
Topsy's Avatar
Topsy Topsy is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Székesfehérvár
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Sokat gondolkodtam, hogy reagáljak-e erre, de aztán úgy döntöttem, hogy megírom a véleményem, annak ellenére, hogy sok embernek nem fog tetszeni.
Viszont, próbálom kultúráltan megfogalmazni, nem célom megsérteni senkit sem az őszinteségemmel.

Ez az ősi himnusz kultúrálisan, történelmileg mindenképpen érdekes, ebből a szempontból tudom is értékelni és elismerem.
Viszont...
A boldogasszony anyánkomázás még keresztény szemmel is babonás szövegezés, a "szegény magyarokról" szöveg meg aztán véglegesen kiakaszt. Ne haragudjatok, de nekem az a véleményem, hogy ezt a fajta önsajnálatot, ami egyébként a hivatalos Himnuszunkból is kiérezhető, el kellene örökre felejteni. Meg ezt a siránkozást egy bálványhoz, Máriához, mert igen, ő egy bálvány keresztény vérmérséklettel is Jézushoz vagy Istenhez képest...
Ez a vers bár szép, de alapnak rendkívül rossz. Alapnak valami sokkal "tökösebb" kellene, már elnézést a kifejezésért. Én magyarként unom az önsajnálatot, a borúlátást és a többi sajnálkozást meg kifogás keresést.
Ismét elmondom, hogy nem akarok ezzel megsérteni senkit, csupán úgy érzem, hogy ezekből eredeztethető, hogy sokan szinte semmibe nézik a magyarságukat, sokan pedig pont a nem egészséges identitástudat kialakítása miatt eltúlozzák a magyarkodásukat, úgymond túlkompenzálnak...
Bár gondoltam, hogy lesz időm jobban utána nézni és valahol mindig is itt motoszkált a fejembe, de sajnos a szabad időm egyre kevesebb, így inkább az érzésemről írnék, mert nem akarnám válaszolatlanul hagyni a gondolataidat.
Szerintem ez az ének az alázatról is szól. a jó értelemben vett alázatról. Amikor elfogadjuk, hogy életünket nagyobb erők is befolyásolják, illetve bátorság a sors elfogadására.Valamint hit is abban, hogy magyarnak lenni kiválasztottság és a könyörgés nem magunk miatt,hanem népünk miatt. Van ebben történelmi hagyomány a Az ősi Boldogasszony hite illetve, hogy Szent István Hazánkat Szűz Mária oltalmára bízta. Ennyi röviden....
__________________
Az egyetlen dolog, ami szükséges a Gonosz diadalához,
hogy a jó emberek ne tegyenek ellene semmit."
(Edmund Burke)

Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség! / Bakay Kornél /
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Topsy For This Useful Post: