View Single Post
  #15  
Old 04-16-2009, 10:29
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem olyat írjon ki a lények megvizsgálásánál, hogy erősebb, mint egy ... vagy gyengébb, mint egy ... és akkor van egy sorrend a lények között, és a közvetlenül mellette lévőhöz hasonlítani. Így csak egy hosszabb kutatómunka után lehet felállítani saját magunknak a lények erejének sorrendjét, de pl a pontos erősségüket csak harc után tudjuk meg, így elég jól el lehet majd dönteni, hogy melyiknek menjünk Neki, de simán Neki lehet még olyannak menni, ami lenyom...

A másik pedig, hogy szerintem legen a tanulható dolgoknál egy ilyen kis szöveges doboz, ha ráállunk a tanulni kívánt dologra, hogy az mire jó, mit lehet utána tanulni (pl.: bányászatnál és erdészetnél), mennyi varázspontba kerül a használása, stb. Tehát pár adatot, röviden, ami feltétlen fontos. Mert jóhogy én megtanulok egy olyan varázslatot, amit esélyem sincs használni (még a lecsökkentett varázspont szükségletek mellett is), mert fogalmam sincs, hogy az a varázslat mennyi VP-be kerül és mit csinál, stb. csakis a neve alapján tudok választani...
De akár az is lehet, hogy csak olyanokat tudunk megtanulni, amiket használni is tudunk. Tehát pl. a varázsnyilat meg szeretnénk tanulni, akkor írja ki, hogy ezt csak akkor tanulhatod meg, ha elég magas a varázspontod...

Last edited by Dus; 04-16-2009 at 10:33..