View Single Post
  #13  
Old 01-20-2013, 10:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bedo View Post
az ember természetes tehetségét kéne nézni és nem azt hogy mit tudott segíteni az anyag.
Szerintem nehéz meghúzni a határt.

Egyfelől a technikai fejlődés miatt. Ott a bicikli, ami egyre könnyebb, egyre jobban fejlesztik. Ott a ruházat, ahol szintén egyre könnyebb, egyre áramvonalasabb, egyre mittudomén milyenebb... Úszóknál volt nemrégiben ebből pont probléma is, hogy már bizonyos RUHÁKAT is betiltottak.

Aztán ott van a tudatos táplálkozás. Ezt kell enni, ennyit kell enni, se többet, se kevesebbet. Ennyiszer, ekkor. Ha így kéne ennünk, a legtöbb ember szerintem 3 nap után kidőlne.

És akkor a doppingokról még nem volt szó, oda még csak most érek el. A fentiek mind megengedettek. Asztma. Van olyan asztma elleni szer például, ami doppingszernek minősül. Kinek mi a természetes? Egy asztmás enélkül fuldokolna, vagy rossz esetben akár meg is halna. Talán sportoló is használhatja, ha bizonyítottan asztmás? Egy időben volt erről szó, nem követtem az eseményeket.

Szóval amit az egyik szedhet, azt a másik miért nem? Ha a technikai újításokat egyik területen engedik, másik területen is engedik, akkor harmadik területen miért nem engedik?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote