View Single Post
  #1  
Old 03-16-2010, 09:55
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default Képességek leírása a játékon belül

Az iskolában, ha az adott skillre kattintok nem látom a leírását. Tudom, hogy ott van a szabálykönyv, de ha mindez ott lenne a szemem előtt amikor belefogok a tanulásba akkor lényegesen jobb lenne. Átláthatóbb. Nem kellene állandóan a szabálykönyvet nyitogatni. Így a baromi kezdők is könnyebben eligazodnának a képességek világában.

Kezdetben, mivel harcos indíttatású karaktert kezdtem el építeni megtanultam mindhárom fokozatot a harcművészetből. Máris szembeötlött egy esztétikai hiba.
Mégpedig az, hogy véleményem szerint elegendő lenne csak a legmagasabb fokozat kiírása a karakterablakon. Tehát ha a harcművészetet megtanulod az látszik, majd ha ezt követően a középszintű harcművészetet megtanulod már csak az látszik és így tovább a haladóig. Teljesen felesleges mindhármat látnom, ha mondjuk elértem a haladó szintet. Ugyanez igaz a mágiára.

Én valahogy úgy érzem, hogy a képességek sorrendje is egy kicsit kaotikus. Értem a rendszert, hogy ABC sorrendbe teszi, de ha mondjuk lesz 30 skillem akkor elég gáz lesz a szitu. Nem átlátható, nem rendszerezhető így a karakter. Ki kellene találni valamiféle képességfa elrendezést. Pl most látszik a Haladó harcművészet alatta a Harcművészettel, majd sorokkal lentebb a Középszintű harcművészet. Teljesen korrekt lenne, ha csak a legmagasabb látszana, amit fent is írtam, de ha mindháromnak kell látszania, akkor növekvő sorrendben, közvetlenül egymás alatt átláthatóbb lenne.

Pl. amikor elkezded a játékot részekre lenne felosztva az ablak vagy valami hasonló:

-Alvilági ismeretek:


-Harctudomány:


-Mágiatudomány:


stb.

amikor pedig megtanulod a skillt az bekerül a megfelelő helyre, elrendezve.
Sponsored Links