View Single Post
  #5  
Old 02-03-2006, 11:58
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by gescs
Ha jól értem akkor itt kell megtennem a bajnoksággal kapcsolatos javaslatokat.
Nos szerintem ez a freechess oldal elég bonyolult. legalább is amit írtatok egy kicsit kínai, és a felület sem túl felhasználóbarát, bár vendégként már tudtam játszani rajta, regisztrálni nem tudok, mert a mailcímem nem tetszik neki.
Javaslatom:
pimpernel.com/games/
erre az oldalra regisztáció nélkül egyedi névvel és jelszóval beléphetsz, a tűzfalakat úgy tudom nem zavarja, egyszerűen lehet asztalt csinálni stb.
Valamelyikünknek koordinátorként össze kell gyűjteni a jelentkezőket, közjegyző jelenlétében:) megcsinálni a sorsolást, és egyenes kiesési rendszerben 10perc+5mp-s partikkal lebonyolítani a versenyt. Aztán később páratlan jelentkezők eseetén a győztes kiemelt lesz. stb, de ez már részletkérdés.
Döntetlen esetén színt cserélnek és addig játszanak míg nincs győztes.
Én valahogy így tudom elképzelni, de remélem ehhez még jönnek építő hozzászólás.

nem olyan bonyolult az a freechess: szükség van egy kliensre (ha nincs extra igényed, akkor winboard), meg egy nem-ingyenes mail címre.
előbbit letöltöd, utóbbival regisztrálsz:) belépsz, és tulajdonképpen máris kész vagy:)
cserébe viszont a verseny megrendezése roppant egyszerű, mivel egy egyszerű parancs segítségel indítunk egyet, mindenki jelentkezik aki játszani akar.. a partikat egy adott időn belül akkor játszák le, amikor akarják, amikor ráérnek. (pl n és m úgy dönt ők szerdán hajnalban játszanak, p és q inkább már rögtön hétfőn este) a lényeg h a következő forduló kezdetéig minden parti bejeződjön:).. a fordulók száma még kérdéses:)
öö, igen, akkor itt már tulajdonképpen elmondhatnám, h jelenlegi állás szerint minden héten hétfőn 0 órákor kezdődnek a fordulók, és azokat szombat 24 óráig kell lejátszani a feleknek, megbeszélt időpontban..
hamarosan várható egy rövid segítség arról, hogy hogyan tudsz majd belépni a versenybe, lejátszani a partikat, stb..

az említett oldal ellen az első kifogásom, hogy kollégiumból, proxy mögül nem megy (így pl én sem tudok most belépni:D).
Reply With Quote