View Single Post
  #4078  
Old 03-16-2014, 10:41
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

A Manchester United U21-es csapatával edzhet Arko Dey, egy szegény indiai fiú, aki Kalkuttában él nagy szegénységben. Augusztusban, egy Goában tartott tehetségkutatón szúrták ki, ahol mély benyomást tett az angol klub edzőire. Hamarosan Manchesterbe utazik a fiú, hogy valóra váltsa álmát, és futballista lehessen.



Eddig ugyanis meglehetősen nehéz élete volt a srácnak. Egy apró, rágcsálnivalókat árusító üzletben dolgozik az anyukájával Kalkutta külvárosában. Ketten készítik a sült krumplit csicseriborsólisztből gyúrt tésztával. Ha jól megy az üzlet, akkor aznap van mit enniük. Ha nem, akkor nehéz időszak elé néznek...
A múlt héten Arko elmondta anyukájának, hogy a család szegénysége hamarosan véget érhet, hiszen beválogatták a Manchester United futballiskolájába.
„Anyukám sírt. Nagyon nagy szegénységben élünk. Ő semmit nem tud a Manchester Unitedról.”
Amikor Arko anyukája meghallotta, hogy fiát a világ egyik legnagyobb futballcsapata választotta ki, mezítláb gyalogolt el a több mint 5 kilométere lévő Káli-templomba, hogy hálát adjon az istennőnek.
Arko azt is elmondta, hogy az anyukája szinte rosszul lett, amikor meghallotta, hogy az Old Traffordon a stadiontúra 2000 rúpiába kerül. Pontosan ennyi az egyszobás lakásban élő család havi jövedelme.
A fiúnak még nincsen útlevele, de reméli, hogy amikor visszatér Manchesterből, akkor csatlakozhat valamelyik vezető indiai futballcsapatához.
„Nem szeretném, ha az anyámnak többé sült zöldségeket kelljen árulnia. Majd én megkeresem a pénzt. Senki sem hajt el egy olyan futballistát, aki a Manchester Uniteddal edzett.”


Egy másik nehéz sorsú indiai srácot is kiválasztották. Ő Radzsib Roy, aki a Kalkutta szomszédságában, Szonagacsiban élő 12 ezer szexből élő ember egyikének a fia. Radzsib elcsukló hangon mondta, hogy a kiválasztáskor úgy érezte magát, mintha megtudná, hogy kicsoda az apja.
Amióta csak a 16 éves fiú elkezdett futballozni, mindig a nagy áttörésért imádkozott. Olyan iskolába jár, ahol szinte mindenki szexből élő emberek gyereke.
„Nagyon ideges voltam, amikor találkoztam a Manchester United edzőivel. Tudtam, hogy úgy kell teljesítenem, hogy kiválasszanak."
Radzsib csatár, és imád cselezgetni. Példaképe a brazil válogatott Óscar, aki szintén nagy szegénységből indult, és sikerült neki megvalósítani az álmát.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post: