View Single Post
  #14  
Old 09-23-2006, 05:10
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az a baj,hogy Ati nem ért az anarchhoz
Ha az neki játék,hogy 1700 hekiről felfedezek 100k hekire,hogy fordulhassak,akkor gratula
De sajnos ezért mi vagyunk a hibásak,akik alakítgatjuk az anarch belső,iratlan szabályait.A dögunalom is a mi hibánk,és Atinak igaza van abban,hogy ez belső ügy,nekünk kellene megoldani,és nem egy - amúgy a normálban bevezetett újjítást - kellene hozzánkigazítani.
Viszont ezek a "hibák" az anarch jellegéből adódóan nem fognak megváltozni,jöhet akármilyen újítás.
A D-vel azért van a gond,mert ott nem kell vipelni(nem ez a gond,de ez az oka ),így az ottani oriknak renegeteg idejük volt ilyen baromi nagy hekikre felmenni.És ez mind szép és jó,de totál értelmetlen,hiszen érdekességképpen nekem is van egy 400k hekis orim ott,de megöli az ottani játékot
Az oda felért orik többségének a tulaja lusta mint a halál,és ha az a kérdés,hogy lehessen e a csopiban ütögetni(másnéven HÓDÍTÓZNI ),akkor a többség nemmel szavaz.Nemrég erre volt példa.Ezt sztem nem kell kommentálni.
Amúgy egész eddig azért nem írt senki anarchos a másik topicba,mert megvolt az a félreértés,hogy anarchban ezek a változások nem lesznek bevezetve.Bár ezt magam sem értem,miért volt így,hiszen idézek Atitól,a 19. odlalról: "Közben anarchosokat kérdezem, hogy ez a probléma ott mennyire jelentkezik. Ott kicsit mások a körülmények, oda is kell-e vajon ilyen korlát, vagy sem. A több személyiség megváltozott feltétele oda is vonatkozni fog, ez biztos."
Így gyakorlatilag minket nem érintett,legalábbis azt hittük,az utolsó mondatot vmiért senki sem vette észre
Mindenki hátradőlt nyugodtan,hogy itt ilyen nem lesz.Konkrétan én mindennap figyeltem a topicot,de mivel a normálhoz nem értek igazán,és a kellő "fantáziám" sincs meg,hogy értelmes javaslattal álltam volna elő,ezért sosem szóltam
Visszatérve a D-re,vki mondta,hogy a teljes szerkezetét kellene a csopinak megváltoztatni.Ehhez olyan összefogás kellene,ami elvileg elképzelhető,de gyakorlatilag 0 az esélye,hogy létrejöjjön.
Hiszen mi a gond?Mivel nem kell ott vipelni,ezért az ottani orik nagy része hónapok óta fedezget,és néhányan már el is érték azt a hektárszámot,aminél több egyszerűen nem lehet,vagy csak úgy,hogy nem működik a fél ország.Ez,mint mondtam,egy nagyon jó dolog ott,de csak érdekességképpen,és talán nem kellett volna a csoport életképességét feláldozni a "bazi nagy orik,de minek" oltárán
És talán az lett volna a jó,ha mondjuk csak 30 ori megy fel ilyen magasba,és nem a fél csoport 100k heki felett van.Hiszen kérdezem én,ki a ráknak termel az sok nagy ori? Játék ott nincs,tehát csak és kizárólag emberi hiba vagy mulasztás miatt lehetnek ott veszteségek,ellenfél támadásától nem.
Megoldás lenne(ezért sokan útálni fognak ),hogy 20-30 ori kivételével minden 100k heki feletti ori szépen levándorolna,és azok az orik,amik leverték a fenti orikat,fordulnának.Máris nem kéne egy kisnégyes orinak 150k hekire felmenni,hogy fordulhasson
De tudom,hogy ilyen nem lesz,és a saját példámból tudom,hogy azért sok munkába(már ha lehet ilyet mondani egy játékban ) telt ezeket a nagy orikat összehozni,és nem lehetne senkit sem elítélni azért,mert ő nem áldozná fel a 300ezer hekis oriját a szent ügyért
Én,ahgy látom,a D-re nincs olyan megoldás(ezen kívül), ami megoldaná a problémákat.
De talán ne szűkítsük le a problémákat,kizárólag a D-re.Már a H-ban is jelentkeznek az anarchos betegségek,hogy pl. faji vari felrakása nélkül el lehet ott lenni,és lehet haladni,vagy hogy normálos szinten félig üres orik számítanak fullhadinak.De mivel ott még van a vipelés,ezért ott ez a probléma még nem ilyen számottevő,hiszen nem fog boldog-boldogtalan 200ezer hekire felmenni.
Bocs a sok rizsáért,hirtelen ennyi jutott eszembe
Reply With Quote