View Single Post
  #35  
Old 02-18-2011, 16:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Én a probléma egyik fő forrását a külső fórumban ill. a kézikönyvben látom, meg is magyarázom: a régi játékosoknak ez egy egyszerű játék, hisz a súgót tudják kívülről, látják az összefüggéseket és pókeres hasonlattal élve annyi leosztást láttak már, hogy mindenre megvan a kész forgatókönyvük, reakciójuk.

Ezzel szemben jön mondjuk egy olyan példás játékos, aki rögtön a súgót kezdi bújni, mellette a kézikönyvet teszi magáévá és még a külső fórum Segítség részét is olvassa. Iszonyatos betűmennyiség ez, elképesztő karakterhalmaz. Aki nem példás kocka, az nem fog hozzákezdeni sőt, összeroppan a súlya alatt.

Tegyük fel, hogy meg is tanul mindent, egy hét után annyit tud, mint egy régi játékos. Elindul és elver mindenkit az ötös csoportban, a régieket is. Ekkor jön a kérdés, mi a kihívás ebben a játékban? Szerintem ez egy rettentő nagy gond. Személyszerint soha nem támogattam az ilyen gyorstalpalókat, pontosan azért, mert emlékszem nekem milyen élményt okozott anno a játék felfedezése, az új dolgok tanulása, ezeket pedig nem élheti át egy olyan játékos, aki egy hete kezdett és már mindent tud. Én többek közt emiatt szerettem bele anno a Hódítóba, más talán ezért nem.

A másik dolog, amiről Pali (RRRrrr) beszélt: a szabálytalanságok. Valószínűleg én misztifikálok túl dolgokat, de nekem nagyon fontos a becsületesség a játékok belül is. Mikor úgy szabálytalankodnak velem szemben, hogy azt nem tudom megtorolni és nem bizonyítható, holott rettentő egyértelmű a helyzet, az engem időnként fórumos melodrámára sarkall. Nem egyszer voltam már annak a határán, hogy abbahagyom emiatt az egészet, de a társaság mindig visszavonzott (viszont ennek sem lehet olyan ereje, hogy a végtelenségig tűrjem). A legfőbb gond itt a játékosok szemléletével van, de nagyon nem elhanyagolható a vezetőség link hozzáállása sem.

Megint másik dolog, amit Pool tanár úr említett: a demotiváltság. Bár nekem (még) nincs 6-7-8 személyiségem, mégis úgy érzem, hogy ez csak idő kérdése. A szinteken gyerekjáték végigmenni és nem azért, mert annyira profik vagyunk (de, azért is ). Azért, mert már mindent tudunk a játékról, azokkal pedig, akik a legnagyobb ellenfeleink lehetnének mind békét kötöttünk régi ismeretségek miatt. A-ban is elértem már mindent, amit akartam. Stabilan top30%-ban vagyok egy heki fedezése nélkül. Persze, törhetnék topkláni babérokra, de ahhoz nincs kedvem.

Ezeket hogyan lehetne orvosolni? Mindig is mondtam, a régiek ki vannak éhezve az újításokra. Legyen az egy + személyiség vagy egy kényelmi módosítás, mindnek örülünk - a varázs viszont mindig csak max egy hétig tart. Azt hiszem ezt Ati is belátta már és azért kezdett el nagyobb horderejű módosításokon is gondolkodni, szóval reménykedem, csak idő kérdése.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post: