View Single Post
  #10  
Old 02-07-2006, 01:07
SáT
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Wanax, őszintén megmondom, hogy a felét nem értem annak, amit mondasz (célzásokhoz sosem volt agyam), szóval lehet, hogy most borzasztóan naiv dolgokat fogok mondani.

Ez az átutalós dolog, amiről beszélsz, ez nyilvánvalóan egy szimpla JKSZ. Egyáltalán nem "tisztességtelen piaci magatartás", ami mellesleg egy nagyon remek és tök szabályos dolog, és egyszerűbben üzérkedésnek hívják. Ati ezzel a lopásos-pénzes hasonlatával szvsz arra utalt, hogy bármiféle általad javasolt tökéletesen mesterséges (ennélfogva rossz -- éljen a hódítós szabadkereskedelem) piacszabályozás elsősorban az üzéreket büntetné. Meg mindenkit, aki piacol. Most komolyan, hogyan szűröd ki az "átutalást"? Azt mondod, Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek -- én kevés gabonát termelek, ezért gyakran kényszerülök lehetetlen árakon gabonát vásárolni, nagyon gyakran; azt meg, hogy kitől veszem azt a gabonát, a franc se tudja, valószínűleg ugyanattól az üzértől. A rendszered lazán kiszűrne, mint gonosz csalót, pedig az életben közöm nem volt semmiféle átutaláshoz. (Az egyetlen biztos megoldás az lenne, ha beültetnénk egy tőzsdefelügyelőt a Hódirodába, hogy ott minden egyes tranzakciót megvizsgáljon, nem gyanús-e; illetve ha befagyasztanánk az árakat .)

Tisztességtelen piaci magatartást, azt rendszeresen tanúsítok! Az ötödik szintet végigüzérkedtem. Százezer fegyverrel zsonglőrködni -- az aztán az érzés! Meg tépni a hajat, amikor elveszted a százezer fegyvert! Meg is fordult a fejemben, hogy alapítok egy törpe-only szövetséget, afféle kartellt, melynek céljai lettek volna: a piac teljes uralma, profit, az árak mesterségesen magas szinten tartása, profit, szervezett spekuláció, profit, versenytársak kirablása, megverése, profit . Persze végül hagytam, mert azért hónapokon át már nem is olyan mulatságos az üzérkedés, meg aztán a törpeszövi se lett volna valami életképes. (De ha valaki ezt olvasva társulna, azért csak szóljon :P)

De hogy visszatérjek a témához: a játékon kívüli gazdasági szövetség nem feltétlen tudatos, vagy szervezett. Én nagyon jól tudom, hogy volt az ötös szinten valaki, vagy valakik, akikkel effektíve kooperáltam, bár az életben nem beszéltünk. Direkte nem versenyeztem velük, láthatólag ők se velem. Majdnem egy hétig fix volt a fa ára (aztán persze mindenki elkezdett fát termelni, szóval szétesett a dolog). Szerintem én nem csaltam. Sőt, őszintén szólva én még azt is szabályosnak tartom, ha néhányan tényleg összebeszélnek, "játékon kívüli gazdasági szövetséget" csinálnak. Elvégre... megérdemlik. Ez a kapitalizmus .

Szófosásért bocs.