View Single Post
  #112  
Old 01-03-2014, 23:20
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Óriási dilemmám van.

Egyfelől örülök, hogy friss szemmel új szempontok merülnek fel egy-egy régi támában.

Másfelől viszont amíg nem tudjátok, hogy hogyan működik a piac, addig miért akarjátok rögtön megváltoztatni?
Van kinn a piacon egy vagon tekercsem. Sott, neha az egysegeket is ott tartom. Gondolom erre lett kitalalva mert kb mindenki ezt csinalja. Igen, a maximum ertekeket csak az egysegeknel tudom. leirtam miert.

Nezd, ha azt meg tudnad akadalyozni h en, kis semmirevalo 5odik szintes rohangasszak annyi penzzel amivel siman kivasarolom a szintemen achemdet, meg Juszufot, meg a teljesen elszalt fegyo es ko arakkal, en megteszem ha ez kell ahhoz h erzekeltessem rohejes ami Baphianal megy. Imadom a strategiat, es ne hidd hogy a nyelvem lejjebb van mint a derekad, de hogy ez a jatekotlet tetszik eddig a legjobban az biztos. Pedig egy ev alatt siman elszorok 1000 dollart egy akarmi startegiai jatekra. Aztan rajovok h unalmas, es otthagyom. (Azert a dollar, mert foleg abban van megadva a fizetoeszkoz). De az botorsag lenne, ha nem vilagitanek ra, miert hagyom itt a kedvencet mindig. Az meg degeneraltsag lenne, ha nem tudtam volna osszelopni par otletet.

Vegyunk egy peldat:

Epitkezos strategiai jatek:
Van egy epulet amit nevezzunk kereskedoboltnak (Azert se piac)
Ha a kereskedoboltban van kereskedod, az el tud szallitani x mennyisegu arut.
Azert h kitegyem arulni, azert nekem adot kell fizetni. Az aru mennyisegenek (es nem ertekenek) az x%-at
Forditsuk le Baphiara:
Tegyuk fel:
Egy kereskedo kepes elszallitani 100 egyseget, 1000 tekercset, vagy 500 termeket (juszufhoz)
Nos, nekem van ugye ez a laza fel millio tekercsem. Ebbol en ki tudok tenni 10000-et. 10000 Tekercs ugye eleg egy teljes tudomanynak h majdnem 50% legyen (Kerekitsunk mar kicsit a javamra jo? )
Ahoz h en kitegyem ezt Baphia elkeri az arat: teszem azt 1%ot.
Hat ez egesz jo nekem, mert ugye a tekercskopasom regen nagyobb 19 koronkent. De ALLLJ! Uristen! ahoz h kitegyem nem eleg 10 piac. Igaz nekem eppen semmi szuksegem fel millio tekercsre...
Nos...
Akkor inkabb eladogatom olcson csak ne kopjanak el.
Ebbol nekem penzem lesz.
Amit lelop a feles, lefoszt az ork.
A gazdasagnak pedig az a lenyege h a penz forogjon.
Hat innentol kezdve nem is lehetne beraktarozni.
Es a raktarozas igazabol nem is az elso 1000 korben van, hanem vegyunk egy tukrot, es valljuk be oszinten: Az elso 72 korben van.
Onnan kezdve, h az ork fosztogatni is fog, szuksege lesz infokra (Paran temetni kezdtek az oriast mas topicokban ugye)
Igaz nem lesznek 0-ra meszarolt orszagok, mert tul sok katona hullik el a haboruban meg a gyoztes felnek is, de legalabb nem hagyja itt a jatekot aki elszurta, csak megtanulja a lecket.
Mert ugye ezek utan senki nem fog mokabol meszarozni csak egy ket agyament, de azokon apoloknak kell segiteni nem nekunk.
Azonkivul, a tolvajok vegre kieelhetik magukat, es lophatnak.
Mert meg fognak jelenni a banyak az orszagokban, megjelennek a konyvtarak, es megjelennek olyan epuletek amik eddig teljesen elfogadhatatlanok voltak egy profibb jatekosnal.
Ez nem hinnem h rossz, igy is lesznek olyanok, akik megprobaljak az elezett orszagukat vinni. Es mivel lesznek termelok, igy menni is fog nekik. Nem fognak 1000 koronkent szintet lepni, de legalabb meg kell kuzdeni azert, h nem allhat senki az utjukba.

Ha ezt bevezetik ket dolog fog azonnal tortenni: Olyan nevetseges aron fog menni a tekercs, h akinek van belole fel milla az meggondolja h most ezert epuljon-e at, mig eladja. Mert lesznek olyanok akik at fognak.
Aztan bekoszont a gazdasagi valsag, a fold-nyersanyag-tekercs eltorzult haromszoge ujra szabalyos lesz. Igenis lesz erteke egy banyanak is, bar soha nem nagy. Igenis lesz erteke a konyvtarnak meg magasabb szinteken is.
EGy olyan orszag mint PL az enyem elkepzelhetetlen lesz, h se piaca, se konyvtara, es tart fel milla tekercset.
Nem az fogja eldonteni a haborukat hany yardod van, mert meg ha van is, nem tudsz gyorsan hozzajutni, h az elso csapas utan 6-8 oraval, meg 12 meszarral kesobb ujjra 100%os legyen az egyseged szama, es vigyorogva intsel fityiszt a masiknak.
Es most itt mindket felre gondolok. Mert aki mar meszarolt 0ra orszagot az tudja, h nagyon sok egysege elhullott ugy, h minden csatat nyert.
Jelenleg nincs meghuzva semmi hatar.
Nincsen olyan h "nem eri meg". Olyan van h "nincs csak 1 yardom" mert mondjuk ha lenne neki 5 nem erdekelne az elotte allo 2-3 esetleg 4 szint.

Es nekem ez a yard dolog miota bejott azota nem tetszik. Elvesztette az oldal mind a ket jelzojet szamomra. Se nem strategia, se nem jatek.
Ez az en banatom. Meg akkor is, ha ez mindenkinek fajna szukseges lepes lenne, mert az igazat megvalva ez igy mar senkinek se a gondolkodasrol szol, csak a szamolasrol. Befer-e vagy nem fer a hadsereg.

Hianyoznak a napi szinten ketszer muvelt lopasok. Hianyoznak h ettol fuggetlen engem is loptak. Es hianyoznak azok az uzenetek h "megadom magam! kuldok egy oldalu MNT-t csak ne bantsatok tovabb!"
Ilyet most kar kuldeni. Yardom van, nem kell az MNTd. Pusztulj szen alapu! Es addig megyek meszarral amig egy elo szemely tartozkodik a vihar sulytotta orszagaban. Bar lehet, h az embereknek inkabb ez tetszik. En valahogy kompromisszumkeszebb vagyok. Leszoltak mar miatta sokszor. Akarmeik oldalon is alltam, legyen az gyoztes, vagy vesztes. De egyet tudok. CSAK a gyoztes oldaltol hallottam Petofi szavait: Nem alkuszunk! Mert a gyoztesnek mindig megmarad a yardja. A vesztesnek meg eselye se jelen korulmenyek kozt.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to olvastar For This Useful Post: