Thread: Kosárlabda
View Single Post
  #9  
Old 02-21-2006, 09:49
Kari27
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Tehát!

A gyerek az gyerek! Élattanilag és szelemileg sincs azon a szinten 4-8 éves korában hogy értse a sportot! Itt főleg a csapat sportokra gondolok! Nem érti miért kell passzolni, hisz nézzétek meg a gyerekek többségét mind szeret a saját játékával egyedül játszani! Nem érti miért adja oda a társanak a labdát! Ebben a korban csak a koordináció és esetleg némi állóképesség fejlesztés lehet az elsődleges! Persze egyén függő hisz nekem is van olyan 8 évesem aki a 12 éves gyerekek közt játszik és hülyére veszi őket, de nem ez a jellemző! A gyereknek minden sport alapvető mozgásait meg kell ismerni! Nekem volt olyan focista barátom aki válogatott volt utánpótlás szinten, de ha felé dobtál egy labdát, nem megfogta, hanem elhajol előlle! Nam tudta kezelni a kezével a labdát!
Szerintem a gyerek mindegy mit sportól 10 éves koráig, a lényeg abban van hogy kíhívás legyen benne, feladat legyen, érezze jól magát, és tartozzon valahová! A többi később kialakul! A jó az lenne ha az iskolai testnevelésünk nem ezen a sz*r szinten lenne, mert akkor lehetne rendesen dolgozni! De mikor az edzés felén tesi órát kell tartanom mert a gyerek szó szerint béna, és nem azért mert tényléeg az hanem mert nem foglalkoznak vele eleget.
na ennyi elég az ars poétikáról

kari
Reply With Quote